Uroczyste ślubowanie w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku

  • 18.06.2021, 10:49 (aktualizacja 27.06.2021, 17:51)
Uroczyste ślubowanie w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku Fot. Natalia Skibińska
W czwartek, 17 czerwca w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku odbyło się ślubowanie klas 1. oraz rozdanie nagród w konkursach powiatowych. W tym roku ze względu na przerwę pandemiczną wydarzenie to poprowadzono w czerwcu, a nie w listopadzie jak zazwyczaj.

Ślubowanie miało miejsce w sali gimnastycznej, gdzie po odśpiewaniu hymnu przez chór szkolny, dyrektor Karina Kmiecińska przywitała gości, a następnie uczniowie za pomocą prezentacji przypomnieli historię Dnia Patrona. Następnie nastąpił kluczowy moment tego wydarzenia. Przewodniczący klas przyrzekali sumienność, pracowitość, a także poszanowanie tradycji szkoły. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem patrona oraz otrzymaniu przez uczniów pamiątkowych tarcz, przemówienia wygłosiły: starosta Elżbieta Wiśniewska oraz przedstawiciel Rady Rodziców - Agnieszka Klimkiewicz.

Podczas uroczystości pokazano filmy konkursowe przygotowane przez klasy pierwsze w ramach inicjatywy ,,Jeszcze nas nie znacie’’. Dodatkowo tego dnia nagrody rozdano zwycięzcom konkursu  ,,Henryki. Przez słowa do serca”, a także Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas ósmych. Ten czwartek był ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych, laureatów konkursów oraz całej społeczności szkolnej.

 

NATALIA  SKIBIŃSKA

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe