Pierwszy koncert w MCK po przerwie

  • 17.06.2021, 11:31 (aktualizacja 21.06.2021, 18:56)
Pierwszy koncert w MCK po przerwie Fot. Natalia Skibińska
We wtorek, 15 czerwca w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbył się koncert zespołu Jurassic Gypsy Quartet. Wydarzenie to odbyło się w ramach cyklu Swing Club na Mazowszu.

Koncert miał miejsce w sali widowiskowo-kinowej, gdzie zgromadziła się liczna publika. Było to pierwsze spotkanie muzyczne od ponad 8 miesięcy. Po przerwie pandemicznej mieszkańcy Płońska i nie tylko, znów mogli zawitać w mury MCK i spędzić popołudnie przy relaksacyjnych dźwiękach muzyki jazzowej. Cykl koncertów pod nazwą Swing Club na Mazowszu autorstwa Mazowieckiego Instytutu Kultury ma miejsce od 2016 roku. W projekcie uczestniczą cztery instytucje kultury z Mazowsza, w tym płońskie centrum.

Skład zespołu Jurassic Gypsy Quartet tworzą czterej utalentowani muzyki, grający odpowiednio na akordeonie, gitarach oraz kontrabasie. Artyści zaprezentowali kompozycje nie tylko klasycznego jazzu, lecz również jego podgatunków. Tego dnia usłyszano między innymi takie utwory jak ,,Blues en mineur’’, ,,Historia de unamor’’ czy ,,Made in france’’. Dzięki błyskotliwemu humorowi oraz dystansowi muzyków, na sali dało się odczuć niezwykle swobodną atmosferę. Koncert nie miał podniosłego charakteru, przez co był idealnym rozwiązaniem na pierwsze tego typu wydarzenie po przerwie. Zasłuchana widownia refleksyjnie przyglądała się całości aranżacji, tego, co działo się na scenie.

Na zakończenie dyrektor  - Marzena Kunicka przemawiając, wyraziła zachwyt względem zaprezentowanej twórczości przez zespół, który otrzymał gromkie brawa, a nawet owacje na stojąco i prośby o bis.

Natalia Skibińska

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe