XXI Mazowieckie Dni Rolnictwa za nami

  • 15.06.2021, 12:47 (aktualizacja 02.07.2021, 17:52)
 XXI Mazowieckie Dni Rolnictwa za nami Fot. Katarzyna Rólka
W niedzielę, 13 czerwca w Poświętnem odbyły się XXI Mazowieckie Dni Rolnictwa. Ze względu na panującą pandemię tegoroczne MDR odbyły się tylko i wyłącznie na polu doświadczalnym.

Jednak jak zapowiedzieli organizatorzy przez cały czerwiec prezentować będą  na Poświętnem różnego rodzaju obserwacje i doświadczenia.  W niedzielę Mazowieckie Dni Rolnictwa  otwierali: Jarosław Grabowski- dyrektor MODR o/Poświętne oraz Sławomir Piotrowski dyrektor MODR w Warszawie. Zaprezentowało się 30 firm. Na polu doświadczalnym można było zobaczyć rozwiązania wpisujące się w cele Europejskiego Zielonego Ładu, m.in. bioróżnorodność gatunkową i odmianową,  prezentowano kolekcje odmian z 22 gatunkami roślin uprawnych (361 odmian), 5 doświadczeń ścisłych Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego (pszenica ozima, pszenica jara, jęczmień ozimy, jęczmień jary, kukurydza na ziarno),  jak również nie chemiczne metody zwalczania agrofagów na przykładzie mechanicznego zwalczania chwastów w uprawie ziemniaka jadalnego, prezentacje technologii uprawy roślin uwzględniające zrównoważone nawożenie w oparciu o opracowane plany nawożenia.

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

 

                  

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe