Spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Radnej Miejskiej Marzanny Stasiak

  • 12.06.2021, 17:23 (aktualizacja 27.06.2021, 17:50)
Spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Radnej Miejskiej Marzanny Stasiak… Fot. Katarzyna Rólka
W sobotnie przedpołudnie, 12 czerwca na płońskich ,,Rutkach” odbyły się spławikowe zawody wędkarskie. Tym razem o Puchar Radnej Miejskiej Marzanny Stasiak i patronatem medialnym Extra Płońsk.

W  spławikowych zawodach, które odbyły się 8-11.00 godz. wzięło udział 20 zawodników. Nie zabrakło także juniorów.

Co skłoniło do zorganizowania tego typu zawodów ? O to zapytaliśmy Radną Miejską Marzannę Stasiak, fundatora nagród.

- ,,Wędkarstwo nie jest mi obce, bo to hobby mojego męża , jest pasją , która pozwala się zrelaksować , zmniejsza stres i uspokaja . Celem tych zawodów jest popularyzacja wędkarstwa wśród społeczeństwa, młodzieży szkolnej i dzieci na naszym płońskim akwenie ,,Rutki” jako formy czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu i aktywnego obcowania z przyrodą oraz jej ochrony. Zawodnikom dostarcza poczucia satysfakcji , podnosi adrenalinę przy złowieniu większej sztuki. Widzieliśmy radość, emocje przy łowieniu 5,30 kg karpia przez zwycięzcę zawodów i pozostałych uczestników którzy wykazali się zręcznością podczas połowu. Wszystkim zawodnikom dziękuję za udział,  zwycięzcom serdecznie gratuluję”- podsumowała nasza rozmówczyni.

W ten dzień wszystkim dopisywał  dobry humor oraz dobra pogoda.

Na płońskich ,,Rutkach” nagrody (wędki, puchary, kołowrotki) dla zwycięzców wręczała Radna Miejska Marzanna Stasiak.

I miejsce – Wasilewski Alan (5,30 kg)

II miejsce – Milewski Jakub (0,90 kg)

III miejsce – Śladowski Emil ( 0,81kg)

Dodatkowo wśród wszystkich zawodników zawodów spławikowych losowana była dodatkowa nagroda (kołowrotek)  przez Katarzynę Rólka z Extra Płońsk, a szczęśliwcem okazał się Mieczysław Cholaś.

Ponadto nagrodami zawodów były jeszcze kołowrotki dla najmłodszego uczestnika, którym okazał się Wiktor Lewandowski  oraz dla jedynej uczestniczki Igi Wieczorkowskiej.

Na koniec uczestnicy otrzymali również podziękowania za udział w zawodach. Nie mogło zabraknąć wspólnego zbiorowego zdjęcia.

 

KATARZYNA  RÓLKA

FOT. KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

 

                   

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe