Dzień Dziecka w płońskiej ,,Trójce”

  • 01.06.2021, 17:21 (aktualizacja 15.06.2021, 18:19)
 Dzień Dziecka w płońskiej ,,Trójce” Fot. Katarzyna Rólka
1 czerwca to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Tego dnia płońskie podstawówki przygotowały wiele atrakcji dla swoich uczniów. A dzieci uwielbiają swoje święto.

Dzień Dziecka  ma swoje stałe miejsce w kalendarzu - 1 czerwca. Święto to obchodzą nie tylko nieletni, lecz także dorośli ludzie. Jednak najwięcej atrakcji robią dla uczniów szkoły podstawowe.

Jedną ze szkół, która uatrakcyjniła ten dzień wszelkimi zabawami  i grami sportowymi na orliku oraz placu zabaw, była Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku, bo tego dnia zajęć nie było.

Jakie to były atrakcje ?, zapytaliśmy o to Marcina Zaborowskiego – nauczyciela SP3, który powiedział m.in. - ,,Podzieliliśmy to na cztery strefy ze względu bezpieczeństwa, żeby dzieci się nie mieszały, więc klasami dzieci będą występować w czterech strefach gdzie na każdej strefie będą jakieś ćwiczenia. Pierwsza strefa to tor przeszkód, gdzie będą różnego rodzaju skoki, przeskoki, biegi, rzuty do celu, marsze równoważne. Druga stacja to tańce aerobik.  Trzecia stacja to gry sportowe typu: dwa ognie, koszykówka, piłka nożna tzw. gry zespołowe. Czwarta stacja jest stacją taką relaksacyjną, czyli można powiedzieć jakiś plener malarski, malowanie, zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny, siłowe rzeczy. Na koniec każde dziecko dostaje lody, jakiś upominek od szkoły”- można było usłyszeć.

Plener malarski dla uczniów prowadziła Beata Niewiadomska, nauczyciel z płońskiej ,,Trójki”  - ,,Mimo trwającej pandemii w płońskiej ,,Trójce” nie zabrakło inicjatyw  artystyczno-sportowych. Wrócił plener malarski (od lat organizowany w tej szkole). Tym razem w innej formie, malowanie na folii to genialny pomysł, wiele godzin fantastycznej zabawy dla najmłodszych uczniów w dniu ich święta” – podsumowała nasza rozmówczyni.

Tego dnia wszystkim uczniom dopisywał humor i gościł uśmiech na twarzy. 

 

KATARZYNA  RÓLKA
 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe