Egzamin ósmoklasisty

  • 27.05.2021, 18:48 (aktualizacja 07.06.2021, 16:49)
Egzamin ósmoklasisty Fot. zbiory SP3 Płońsk
Po niemal rocznej nauce zdalnej uczniowie najstarszych klas szkoły podstawnej przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Przez trzy kolejne dni, od 25 do 27 maja, podobnie jak w całej Polsce, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego przeprowadzono testy z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego, jak i te dostosowane do specjalnych potrzeb uczniów.

We wtorek, 25 maja  uczniowie zmierzyli się z egzaminem z języka polskiego. Uczniowie m.in. musieli wykazać się znajomością „Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.

Egzamin z matematyki rozpoczął się w środę, 26 maja o godzinie 9:00. Właśnie wtedy uczniowie po raz pierwszy zobaczyli arkusze CKE, z jakimi przyszło im się zmierzyć. Ósmoklasiści mieli do rozwiązania zadania zamknięte z odpowiedziami do wyboru jak i te otwarte, w których samemu trzeba było obliczyć wyniki.

W czwartek, 27 maja uczniowie sprawdzali swoje wiadomości i umiejętności z języka angielskiego. 

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną również w płońskiej „Trójce”  egzamin przeprowadzono w reżimie sanitarnym.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jego wynik wpływa na przyjęcia ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe