Obradowała Rada Społeczna SPZZOZ

  • 14.05.2021, 10:51 (aktualizacja 07.06.2021, 16:48)
 Obradowała Rada Społeczna SPZZOZ  Fot. Katarzyna Rólka
W czwartek, 13 maja w sali konferencyjnej płońskiego Starostwa Powiatowego odbyła się Rada Społeczna SPZZOZ. Na posiedzeniu omówiono wiele istotnych spraw.

Czwartkowe posiedzenie Rady Społecznej  otworzył i prowadził Wicestarosta – Krzysztof Wrzesiński. Na posiedzeniu nie zabrakło Starosty Powiatu Płońskiego – Elżbiety Wiśniewskiej, Burmistrza Płońska – Andrzeja Pietrasika, dyrektora płońskiego szpitala – Marcina Ozdarskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty – Pawła Dychto oraz  Wójtów z poszczególnych Gmin..

Zebrani uczestnicy Rady Społecznej mieli do omówienia pietnaście punktów w tym m.in. punkt dotyczący posiadanych aktualnie kredytów SPZZOZ,  przedstawienie projektu budowlanego budynku E, planowane inwestycje budowlane w 2021 roku, podjęcie uchwały w sprawie: przyjęcia darowizn, wyrażenia zgody  na zakup ambulansu, wyrażenia zgody na zakup pojazdu małolitrażowego, wyrażenie zgody na zakup pojazdu do przewożenia posiłków, wyrażenie zgody na zakup pojazdu do odbioru odpadów medycznych, wyrażenia zgody na zakup pomp infuzyjnych, wyrażenia zgody na zakup leżanek, temat funkcjonowania systemu GPS w pojazdach SPZZOZ czy temat funkcjonowania pionu medycznego.

Ponadto został też omówiony temat, który ostatnio jest najgorętszym. Temat poruszył m.in. Wójt Gminy Nowe Miasto- Sławomir Zalewski, który przypomniał, że na jesiennej radzie społecznej prosił o informacje o  konflikcie ordynatorów z dyrektorem szpitala, i usłyszał wtedy, że nie ma żadnego problemu. Widać był, skoro dowiadujemy się, że nawet starostowie mediowali osobiście w tej sprawie, a teraz problem urósł do ogromnych rozmiarów, a czas od jesieni został zmarnowany ze względu na brak skutecznego rozwiązania sprawy – przypominał Wójt.

 

KATARZYNA RÓLKA

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe