Komunikat Zarządu Powiatu Płońskiego w sprawie sytuacji w szpitalu

  • 05.05.2021, 11:33
  • Krzysztof Martwicki
Komunikat Zarządu Powiatu Płońskiego w sprawie sytuacji w szpitalu
W związku z obecnymi w przestrzeni publicznej i mediach informacjami odnośnie do sytuacji w Szpitalu w Płońsku Zarząd Powiatu Płońskiego opublikował komunikat, którego treść przytaczamy poniżej.

30. kwietnia br. do Starosty Płońskiego wpłynęło pismo podpisane przez koordynatora OAiIT SP ZZOZ w Płońsku wraz z załącznikiem, czyli wnioskiem do Naczelnej Izby Lekarskiej o wszczęcie postępowania w sprawie uchylenia prawa wykonywania zawodu przez jednego z lekarzy pracujących na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Płońsku.

Pod wnioskiem podpisało się troje lekarzy: koordynator OAiIT SP ZZOZ Michał Ziółkowski, koordynator oddziału urazowo-ortopedycznego Arkadiusz Garbacki oraz specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej Przemysław Dul.

W piśmie przewodnim pada zdanie, iż „Sprawa tego lekarza jest tylko wierzchołkiem góry lodowej ogromu patologii jakie dzieją się w naszym szpitalu pod zarządem obecnej dyrekcji”. W związku z powyższym starosta w pierwszym dniu roboczym zwołała posiedzenie zarządu powiatu, poświęcone sprawom poruszonym w piśmie. Na wtorkowy zarząd, 4 maja, zaproszeni zostali trzej autorzy pisma oraz dyrekcja szpitala. Zaproszenia – dla każdego osobne - zostały dostarczone do szpitala w piątek, 30 kwietnia.

Na wtorkowy zarząd przybyli tylko dyrektorzy szpitala: Marcin Ozdarski oraz Tomasz Koper – dyrektor medyczny i ordynator SOR. Autorzy pisma, przysłali we wtorek kolejne pismo, w którym poinformowali, że „nie są stroną do dyskusji z Zarządem Powiatu”.

W tej sytuacji Zarząd Powiatu Płońskiego – po zapoznaniu się z pismami lekarzy oraz wysłuchaniu wyjaśnień dyrekcji szpitala postanowił wystosować do nieobecnych lekarzy pismo z prośbą o wskazanie o jakie nieprawidłowości chodzi, tak by dyrekcja szpitala mogła się do nich odnieść, a zarząd skontrolować.

Zarząd traktuje poważnie wszelkie głosy dotyczące funkcjonowania szpitala i w ramach swoich kompetencji sprawuje nad nim nadzór i kontrolę w ustawowym zakresie. Od 9 marca br. do końca czerwca br. na mocy uchwały zarządu powiatu trwa w szpitalu kontrola umów i kontraktów zawieranych przez SP ZZOZ od początku kadencji obecnej dyrekcji. Zakres kontroli będzie rozszerzony o punkty wskazane przez sygnatariuszy pisma, o ile sformułują oni konkretne zarzuty. Liczymy, że lekarze podpisani pod pismem wskażą obszary, sprawy i tematy do kontroli.

W związku z wnioskiem o pozbawienie lekarza dyżurującego na SOR prawa do wykonywania zawodu, dyrekcja szpitala poinformowała zarząd powiatu, iż do czasu decyzji Naczelnej Izby Lekarskiej w przedmiotowej sprawie, lekarz – pomimo posiadania wszelkich aktualnych zaświadczeń lekarskich uprawniających do wykonywania zawodu – nie będzie pełnił dyżurów w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Dyrekcja szpitala zapewniła zarząd powiatu o bezpieczeństwie świadczonych przez Szpital usług dla pacjentów. Dyrektor szpitala bierze pełną odpowiedzialność za prowadzoną przez siebie politykę kadrową.

 

Na podst. informacji Starostwa Powiatowego w Płońsku

 

Krzysztof Martwicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe