Dom dobrej pamięci

  • 20.03.2021, 11:04 (aktualizacja 31.03.2021, 20:38)
Dom dobrej pamięci Fot. Stella Skopczyńska (MCK)
Miejskie Centrum Kultury w Płońsku realizuje projekt dofinansowany w ramach Działania 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 pn.: „Dom dobrej pamięci – renowacja zabytkowej kamienicy przy ulicy Warszawskiej 2 w Płońsku dla potrzeb muzeum historii dwóch narodów współistniejących w przestrzeni jednego miasta przez blisko pięćset lat”.

Trwają prace rozbiórkowe i roboty konstrukcyjne. Postęp prac:

W budynku głównym (muzeum) na ukończeniu są prace rozbiórkowe, dotyczące m.in. istniejącego dachu. Trwają roboty konstrukcyjne – zrealizowane są już stropy żelbetowe na parterze, I i II piętrze. Do poziomu II piętra wykonano klatkę schodową oraz ściany wewnętrzne. W najbliższym tygodniu Wykonawca planuje wylać strop na poddaszu, następnie będzie realizował prace związane z nową konstrukcją i pokryciem dachu. Równolegle prowadzone będą prace związane z wykonaniem instalacji sanitarnych.

W budynku usługowym wymurowano ściany zewnętrzne i zakończono roboty betonowe w zakresie stropu, nadproży, wieńców, spiralnej klatki schodowej. Rozpoczęto prace związane z wykonaniem konstrukcji dachu.

 

Info. za MCK Płońsk

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe