,,Dzień Mężczyzny" - pamiętajcie o facetach!

  • 10.03.2021, 09:36 (aktualizacja 21.03.2021, 11:32)
,,Dzień Mężczyzny" - pamiętajcie o facetach! Fot. zdjęcie ilustracyjne
8 marca świętują kobiety. A dwa dni po nich, swój dzień mają mężczyźni. Tak, dokładnie 10 marca przypada Dzień Mężczyzny. Mimo, że święto to nie jest tak popularne jak Dzień Kobiet, warto w tym czasie pamiętać o panach i złożyć im życzenia.

Dzień oddechu po Międzynarodowym Dniu Kobiet i już  jest 10 marca. A tego dnia, panowie obchodzić będą jedno z najważniejszych swoich świąt, ale niewiele z nas o tym wie. Dzień Mężczyzny to święto, które, jak wskazuje sama nazwa, przeznaczone jest dla wszystkich panów, dlatego warto zadbać by ten dzień był wyjątkowy.

Postanowiliśmy zapytać co o tym dniu sądzą panowie:

Filip Przedpełski (rzecznik UM w Płońsku) - ,,Nie przywiązuję wielkiej wagi do Dnia Mężczyzny. Choć po głębszym  zastanowieniu i przyjrzeniu się genezie tego święta, mianowicie  Czterdziestu Męczenników,  zaczynam się uśmiechać. Absolutnie z powodu  płci nie czuję się męczennikiem. To oczywiście tylko kwestia skojarzeń  słownych. Teraz poważniej. Uważam, że każda okazja jest dobra, by okazać  komuś szacunek i życzliwość. Dlatego jeśli w jeszcze jeden dzień w roku  mamy być dla siebie milsi, świętujmy Dzień Mężczyzny jak najhuczniej” – podsumował nasz rozmówca.

Mariusz Gajewski (muzyk) - ,,Nigdy nie pamiętam, kiedy przypada to święto, ale to dobrze, że istnieje. Niech mężczyźni też świętują. Jednak ze względu na kolejne nowe skarpetki chętnie obchodzę” – można było usłyszeć.

Tradycja obchodzenia tego święta na świecie została zapoczątkowana 19 listopada 1999 w Trynidadzie i Tobago. Jest to święto wyrażające uznanie dla osiągnięć mężczyzn. Mówi się, że data 10 marca związana jest z Kościołem Katolickim, bo w dniu tym obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty, rzymskich legionistów skazanych na śmierć za wiarę.

Dzień Mężczyzny nie jest tak znanym świętem, jak Dzień Kobiet, jednak z roku na rok zyskuje na popularności oraz stanowi doskonałą okazję do złożenia życzeń. Drobny upominek czy kolacja w domowym zaciszu na pewno potrafią zdziałać cuda i poprawić humor każdego pana. A swojemu mężczyźnie warto z okazji jego święta przygotować pyszną kolację. Mężczyźni tego dnia nie powinni narzekać.

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe