Uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  • 03.03.2021, 12:29 (aktualizacja 15.03.2021, 15:44)
Uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Fot. zbiory UM Płońsk
W poniedziałek, 1 marca na dziedzińcu kościoła parafii św. Michała Archanioła odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".

W Płońsku  pamiętano o Żołnierzach Wyklętych. W imieniu burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika  kwiaty złożyła jego zastępca Teresa Kozera.  Natomiast delegacja Powiatu Płońskiego w składzie: Wicestarosta Płoński Krzysztof Wrzesiński, Przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Żelasko oraz Sekretarz Powiatu Anna Czerniawska, złożyła kwiaty i znicze pod tablicą na dziedzińcu kościoła, upamiętniającą mieszkańców powiatu poległych w walce o niepodległą Polskę.

Na uroczystości organizowanej przez  Jednostkę Strzelecką 1006 Płońsk nie zabrakło przedstawicieli szkół z uczniami klas mundurowych. Święto "Żołnierzy Wyklętych" zostało ustanowione przez Sejm w 2011 r.


RED.

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe