Policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków w domu płońszczanina!

  • 22.02.2021, 13:24 (aktualizacja 05.03.2021, 10:46)
Policjanci zabezpieczyli blisko pół kilograma narkotyków w domu płońszczanina! Fot. zbiory KPP Płońsk
Płońscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 30-latka, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W mieszkaniu mężczyzny znaleźli blisko 0,5 kg różnego rodzaju substancji psychotropowych i środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Kilka dni temu, wieczorem, kryminalni z płońskiej komendy, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojechali na jedno z blokowisk w Płońsku. Z ich ustaleń wynikało, że miał tam przebywać 30-latek posiadający znaczną ilość narkotyków. Po krótkiej obserwacji funkcjonariusze zauważyli mężczyznę wychodzącego z budynku. Na widok idących w jego stronę policjantów 30-latek wcisnął sobie do ust zawiniątko, w którym jak się okazało znajdowało się 6 "strunówek" z różnymi substancjami. Został zatrzymany.

Funkcjonariusze przeszukali zajmowane przez mężczyznę mieszkanie. Czynności wykonywali przy udziale dwóch przewodników z psami wyszukującymi zapach narkotyków z KMP w Płocku i Służby Celnej w Modlinie. W jednym z pokoi, na podłodze przy grzejniku, znalezione zostały dwa tekturowe pudełka, w których schowane były foliowe torby z suszem roślinnym i białą, krystaliczną substancją. Dodatkowo w stojącej obok plastikowej skrzynce znajdowało się kilkadziesiąt dilerek z różnymi substancjami. Wstępne sprawdzenie wykazało, że „znalezisko” to blisko 5 gramów amfetaminy, ponad 300 gramów mefedronu i prawie 176 gramów marihuany.

30-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz udzielania ich innym osobom, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe