Przebudowa dworca i wieży ciśnień w Płońsku

  • 04.02.2021, 09:08 (aktualizacja 15.02.2021, 12:08)
Przebudowa dworca i wieży ciśnień w Płońsku Fot. zbiory UM Płońsk
Burmistrz Płońska podpisał umowę o dofinansowanie przebudowy dworca PKP i wieży ciśnień. W środę, 3 lutego przed budynkiem dworca odbyła się konferencja prasowa.

„Poprawa dostępności do zasobów kultury w Płońsku”. Zadanie obejmuje przebudowę i remont zespołu zabytkowych budynków dawnego dworca PKP oraz wieży ciśnień wraz z zagospodarowaniem terenu i zakupem wyposażenia w celu nadania ww. budynkom funkcji muzeum oraz planetarium i obserwatorium astronomicznego.

Zadanie obejmuje również wymagane programem działania kulturalno-edukacyjne oraz szkoleniowe we współpracy z partnerem z Norwegii (University College for Green Development z miasta Bryne).

Wniosek o dofinansowanie złożyliśmy 26.03.2020 r. w ramach Działanie 1 - Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym, poddziałania 1.1. „Restauracja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego” Programu Kultura w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Operator programu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ogłoszenie listy projektów wybranych do dofinansowania – 6 listopada 2020 r.

Płoński projekt znalazł się na 9. miejscu listy dofinansowanych zadań (dofinansowano łącznie 16 projektów spośród 131 wniosków złożonych przez podmioty z całej Polski).

Partnerzy projektu: University College for Green Development z Norwegii oraz Miejskie Centrum Kultury w Płońsku

Wartość projektu: 7 593 802,00 zł

Wnioskowane dofinansowanie: 6 454 731,70 zł

Całkowity koszt działań miękkich w projekcie wyniesie 1 255 985,16 PLN, co stanowi 16,54% całkowitych kosztów kwalifikowalnych w projekcie.

Całkowity koszt działań infrastrukturalnych - robót budowlanych wraz z nadzorem inwestorskim - wyniesie 6 337 816,84 PLN, co stanowi 83,46 % całkowitych kosztów kwalifikowalnych w projekcie.

Okres realizacji projektu: i kwartał 2021 – I kwartał 2024

Projektant budynku dworca oraz wieży ciśnień: Firma Lange Projekt z Warszawy.

W ramach realizacji projektu Gmina Miasto Płońsk chce stworzyć odpowiednie warunki do rozszerzenia i prowadzenia działalności kulturalno-edukacyjnej, odpowiadając na potrzeby lokalnej społeczności. W tym celu planuje przebudować zabytkowy zespół budynków dawnego dworca kolejowego oraz wieży ciśnień wraz z zagospodarowaniem otoczenia. Działania infrastrukturalne zostały zaplanowane tak, aby nadać ww. budynkom, które obecnie nie są użytkowane, nową funkcję kulturalno-edukacyjną – muzeum ziemi płońskiej wraz z obserwatorium i planetarium. Aby osiągnąć zakładane cele, w ramach projektu zaplanowano również niezbędne działania miękkie, które umożliwią wdrożenie w życie i prawidłowe funkcjonowanie projektu: szkolenia, ofertę kulturalno-edukacyjną, promocję oraz zakup wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania i realizacji zadań nowo powstałej placówki.

 

Info. za UM Płońsk

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe