Ślubowanie nowego policjanta w KPP w Płońsku

  • 22.01.2021, 18:11 (aktualizacja 25.01.2021, 17:21)
Ślubowanie nowego policjanta w KPP w Płońsku Fot. zbiory KPP Płońsk
W piątek, 22 stycznia w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Płońsku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji ślubowania funkcjonariusza, który pomyślnie przeszedł wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego.

Nowo przyjęty policjant, posterunkowy Dominik Bieniek, uroczyście ślubował „… służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...”.
Słowa roty ślubowania młody funkcjonariusz wypowiedział za inspektorem Jarosławem Brzozowskim Komendantem Powiatowym Policji w Płońsku, który pogratulował posterunkowemu i przywitał go w szeregach Policji. Z rąk komendanta policjant otrzymał legitymację służbową.
Niebawem nowo przyjęty funkcjonariusz rozpocznie kurs przygotowawczy. W czasie jego trwania zdobędzie wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa, taktyki policyjnej, a także będzie doskonalił swoje umiejętności strzeleckie. Nabytą wiedzę zweryfikuje później w czasie adaptacji zawodowej, w ramach której pełnić będzie służby patrolowe w praktyce. Dopiero po tym czasie wróci do KPP w Płońsku.

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe