Konkurs w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku

  • 24.12.2020, 10:20 (aktualizacja 24.12.2020, 13:15)
Konkurs w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku zdj. ilustracyjne
Biblioteka Pedagogiczna w Ciechanowie, Filia w Płońsku zorganizowała konkurs na prezentację multimedialną „Rok 2020 – Rokiem Świętego Jana Pawła II”.

Konkurs zrealizowano w X-XI 2020 r. a skierowany był do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych powiatu płońskiego. Jednym z patronów 2020 r. Sejm ustanowił właśnie Jana Pawła II.

Organizując konkurs chcieliśmy upowszechnić wiedzę o życiu i działalności Papieża, przybliżyć nauczanie i dziedzictwo, jakie pozostawił. Konkurs miał na celu także rozwijać umiejętności posługiwania się technologią informacyjną i selekcjonowania informacji.

Komisja konkursowa w składzie : Katarzyna Karczewska – BP w Płońsku, Marta Domańska –  I LO w Płońsku, Monika Karwowska-Gloch SP nr 1 w Płońsku oraz Krzysztof  Kłodowski – SP w Szczytnie, oceniała zgodność treści prezentacji z tematem konkursu, zawartość merytoryczną i poprawność językową oraz przejrzystość informacji. Brano także pod uwagę wkład pracy, wykorzystane źródła wiedzy oraz estetykę pracy, kreatywność i oryginalność prezentowanego materiału. Biorąc powyższe czynniki pod uwagę jury oceniło nadesłane prace i podjęło decyzję o przyznaniu  I miejsca – Blance Boguckiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku. II miejsce przyznano Marii Szczypie ze Szkoły Podstawowej w Koziebrodach, zaś III miejsce ex aequo Patrycji Gierze i Urszuli Aleksandrowicz, obie z SP nr 3 w Płońsku.

Nagrodzeni uczniowie wyróżnili się kreatywnością i oryginalnością prezentowanego materiału a także rzetelnością przekazywanych informacji. Uroczyste wręczenie nagród, które ufundowała Biblioteka Pedagogiczna, nastąpi po powrocie uczniów do nauczania stacjonarnego.

 

Info. za Biblioteka Pedagogiczna Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe