Rada Powiatu Płońskiego uchwaliła budżet

  • 24.12.2020, 08:48 (aktualizacja 02.01.2021, 17:59)
Rada Powiatu Płońskiego uchwaliła budżet Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W czwartek, 17 grudnia Rada Powiatu Płońskiego uchwaliła budżet na 2021 rok. Na inwestycje Powiat Płoński zaplanował 9.760.677,00 zł. (14.760.677,00 zł przy uwzględnieniu 5 mln z Funduszu Inwestycji Lokalnych, które wprowadzone zostaną do budżetu w styczniu).

Powiat Płoński inwestuje w drogi, ścieżki rowerowe, przebudowy skrzyżowań i rozpoczyna realizację hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Płońsku – zaplanowany wydatek na rok 2021 to kwota 4.720.000,00 zł.

Dzięki pozyskaniu 5 mln zł dofinansowania startuje z przebudową dawnej siedziby Państwowej Straży Pożarnej w nowoczesny i właściwie przystosowany do potrzeb budynek służący za Centrum Aktywności i Usług Społecznych.

- ,,Dziękuję wszystkim Radnym Rady Powiatu Płońskiego, którzy głosowali za przyjęciem budżetu. Budżet i zapisane w nim zadania to realne wyzwania na kolejny rok. W 2021 roku będziemy chcieli kontynuować także inwestycje w szpitalu – powiedziała starosta Elżbieta Wiśniewska – dofinansowując zakup sprzętu, ale także, mam nadzieję, rozpoczniemy remont oddziału rehabilitacji i reumatologii. Szpital złożył wniosek o środki unijne na 4 mln zł na termomodernizację tego zdewastowanego budynku, natomiast powiat będzie się starał zapewnić wkład własny. Budżet na inwestycje i remonty byłby większy, gdyby nie konieczność dokładania do oświaty. Wydatki na oświatę wyniosą blisko 65 mln zł, co stanowi niemalże połowę wszystkich wydatków w budżecie powiatu. Subwencja oświatowa wynosząca 55 mln zł nie starcza na pokrycie wszystkich wydatków."

- ,,Przyjęliśmy budżet wyjściowy. Mam nadzieję, że w trakcie roku pojawią się nowe środki m.in. na inwestycje drogowe – mówił wicestarosta Krzysztof Wrzesiński. – Złożyliśmy i będziemy nadal składać wnioski do Funduszu Dróg Samorządowych i mam nadzieję, że z miesiąca na miesiąc pula środków na inwestycje i remonty będzie wzrastać."

 

Info. za Starostwo Powiatowe

 

 

                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe