Kolejnych pięciu kierowców straciło prawo jazdy!

  • 03.12.2020, 18:46 (aktualizacja 09.12.2020, 15:47)
Kolejnych pięciu kierowców straciło prawo jazdy!
Płońscy policjanci ruchu drogowego, w tym należący do mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali pięciu kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się być 34-latek, który jechał audi z prędkością 146 km/h. We wszystkich przypadkach kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci płońskiej drogówki, w tym ci należący do mazowieckiej grupy SPEED stale czuwają nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach powiatu i kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracają na tych kierujących pojazdami, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe. Wczoraj policjanci zatrzymali prawo jazdy 3 kierowcom, a dziś kolejnym 2, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.
Wczoraj rano na krajowej 62-ce w miejscowości Chociszewo, w ręce mundurowych z grupy SPEED wpadł niechlubny rekordzista 34-letni płocczanin, który jechał osobowym audi z prędkością 146 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. W niedługim czasie, na tej samej "krajówce" w miejscowości Czerwińsk nad Wisłą do kontroli policjanci zatrzymali dacię, którą kierowała 41-letnia płocczankę. Kobieta pędziła w terenie zabudowanym z prędkością 109 km/h. Zaledwie pół godziny później, w tym samym miejscu, dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h przekroczył kierowca osobowego peugeota. 54-letni warszawianin miał na liczniku nieznacznie mniej niż kierująca dacią, bo 108 km/h.
Kolejni kierujący stracili prawo jazdy dziś rano. Tuż po godz. 8 w Nowym Mieście policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli osobowego forda. Kierowca tego auta, którym był 38-letni mieszkaniec Legionowa jechał w terenie zabudowanym o 52km/h za szybko, czyli z prędkością 102km/h. Kilka godzin później na krajowej 10-ce w Dzierzążni policjanci grupy SPEED zauważyli bmw, którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Pomiar wskazał aż 111 km/h. Kierowca nie stosował się do znaków drogowych, wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej oraz w rejonie skrzyżowania. "Piratem drogowym" okazał się być 34-latek z pow. płockiego (gm. Bulkowo).
Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Za swoje zachowanie na drodze zostali ukarani wysokimi mandatami, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych. Wobec 34-latka kierującego bmw skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie.
Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz „zdjęcie nogi z gazu”. Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

 

Info. za KPP Płońsk

  

 

                    

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe