Powstanie drugi Środowiskowy Dom Samopomocy

  • 26.11.2020, 09:45 (aktualizacja 01.12.2020, 11:20)
Powstanie drugi Środowiskowy Dom Samopomocy    Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Dzięki decyzji Rady Powiatu Płońskiego podczas środowej sesji, 25 listopada powstanie drugi Środowiskowy Dom Samopomocy w powiecie płońskim. Nowa placówka otrzymała już nazwę Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Dobry Dom” i będzie wsparciem dla osób dorosłych z autyzmem oraz niepełnosprawnością sprzężoną.

Trwa przygotowanie placówki na której uruchomienie Powiat Płoński otrzymał dotacje od Wojewody Mazowieckiego w lipcu br.

W porannym spotkaniu dotyczącym planów udział wzięli Elżbieta Wiśniewska- Starosta Powiatu Płońskiego, Agnieszka Piekarz- dyrektor Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku, Małgorzata Kłos - dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku, Katarzyna Koper - kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego Starostwa i skarbnik Powiatu Anetta Klimkiewicz.

- ,,Bardzo cieszę się, że jeszcze w tym roku uruchomimy kolejny Środowiskowy Dom Samopomocy. Doświadczenia pierwszego napawają nas dumą, duża dawką energii i nadzieją. Dorosłe osoby ze spektrum autyzmu i ich opiekunowie w powiecie płońskim, nie są pozostawieni sami sobie. Będzie to miejsce otwarte i z dobrą energią dlatego nazwa ŚDS jako Dobry Dom wydała się nam najbardziej adekwatna. Trwa remont mieszkania, w którym będzie się on mieścił. Przy tej okazji chciałabym przekazać wyrazy uznania wszystkim, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania kieruję do zespołu: pracowników Referatu Rozwoju Gospodarczego Starostwa we współpracy z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Płońsku. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i zaraz po świętach otworzymy nową placówkę. Obecnie trwa nabór uczestników. Bliscy osób dla których dedykowany jest ŚDS Dobry Dom mogą się zgłaszać do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płońsku" - informuje Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego.

 

Info. za Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe