Komunikat płońskiego szpitala!

  • 17.11.2020, 14:43 (aktualizacja 01.12.2020, 11:19)
Komunikat płońskiego szpitala! Fot. zbiory szpitala w Płońsku
Informacja szpitala w Płońsku o aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Informujemy o aktualnej sytuacji w SPZZOZ w Płońsku na dzień 17.11.2020 r.

Aktualnie w płońskim szpitalu przebywa 21 pacjentów z potwierdzonym wynikiem w kierunku SARS CoV – 2,

15 pacjentów w oddziale chorób wewnętrznych,

- 1 osoba w oddziale ortopedycznym

-  5 pacjentów wymagających respiratoroterapii w warunkach oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.

Sytuacja w szpitalu jest trudna, ale stabilna i podobna do wielu placówek medycznych w Polsce. 63 osoby z personelu medycznego przebywają w odizolowaniu bądź kwarantannie z powodu wyniku dodatniego co stanowi 7 procent personelu szpitala. U większości w.w. pracowników okres izolacji bądź kwarantanny dobiega końca do połowy przyszłego tygodnia.

Zgodnie z zaleceniami Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Warszawie, uwzględniając przy tym aktualną sytuację epidemiologiczną w szpitalu:

• Tymczasowo wstrzymano zabiegi planowe w oddziałach: chirurgicznym, ortopedycznym i położniczo – ginekologicznym, przewidywany termin wznowienia pracy – 23 listopada 2020 roku.

• Wstrzymano również planowe hospitalizacje w oddziałach – rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz reumatologicznej, planowane wznowienie pracy oddziałów – 26 listopada 2020 roku.

• Ponadto zostały wstrzymane przyjęcia do oddziału chorób wewnętrznych, co podyktowane jest trudną sytuacją kadrową personelu średniego szczebla znaczna część osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. O terminie wznowienia pracy w oddziale poinformujemy wkrótce.

Pozostałe przychodnie specjalistyczne oddziały i zakłady szpitalne działają bez przerwy.

Ze względu na dynamiczną sytuację w przypadku zaplanowanych terminów konsultacji lekarskich, bądź badań uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

,,Chciałbym bardzo podziękować zespołowi szpitala zarówno lekarzom, pracownikom SOR-u, laboratorium, pracownikom medycznym i administracyjnym, którzy w tym trudnym czasie, z pełnym zaangażowaniem, wspierają swoje oddziały. Wszyscy jesteśmy ludźmi, troszczymy się o swoich bliskich oraz pacjentów i funkcjonowanie placówki. Stoimy przed ogromnym wyzwaniem i staramy się mu wspólnymi siłami sprostać by zapewnić ciągłość realizacji usług jak największej liczby oddziałów, przy zachowaniu bezpieczeństwa zarówno dla pacjentów jak i dla personelu." - informuje Marcin Ozdarski dyrektor SPZZOZ w Płońsku.

 

Info. Szpital Płońsk

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe