Płońskie obchody Święta Niepodległości inaczej obchodzone

  • 11.11.2020, 16:54 (aktualizacja 17.11.2020, 11:02)
Płońskie obchody Święta Niepodległości inaczej obchodzone    Fot. Katarzyna Rólka
Święto Niepodległości 11 listopada wyglądało w tym roku inaczej przez pandemię koronawirusa. Ze względu na obowiązujący stan epidemii tegoroczne oficjalne obchody Święta Niepodległości były skromniejsze niż w poprzednich latach.

Dzień Niepodległości, podobnie jak cały 2020 rok, jest inny niż poprzednie.  Płońskie uroczystości w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości miały ograniczony charakter ze względu na epidemię koronawirusa. Poprzedzone były mszą św. w kościele św. Michała Archanioła, a następnie kilkuosobowa delegacja  udała się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego,  oraz na miejscowy cmentarz parafialny, gdzie złożono kwiaty na grobie poległych z 1920 roku.

W środowych uroczystościach Święta Niepodległości wzięli udział: Starosta Powiatu Płońskiego- Elżbieta Wiśniewska, Burmistrz Miasta Płońska- Andrzej Pietrasik, Wiceburmistrz Płońska – Teresa Kozera, Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego – Dariusz Żelasko, Komendant Straży Miejskiej - Bogdan Lewandowski.  

- ,,Pomimo koronawirusa, którego mamy Covid-19, zdecydowałem się zorganizować  obchody tegoroczne Święta Niepodległości, w taki sposób jaki to jest możliwe czyli skromna delegacja (…) Msza św. piękna, ale również z ograniczeniem liczby osób do 32. Dzisiaj te skromne delegacje uczciły tych, którzy zginęli w walce za Ojczyznę, przenieśliśmy pamięć i historyczne wartości, które wiążą się ze Świętem Odzyskania Niepodległości (…) Tak, jak mogliśmy w sposób najgodniejszy i najpiękniejszy staraliśmy się uczcić Święto Niepodległości 11 listopada” – powiedział na cmentarzu komunalnym  Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe