Ukrył doniczki z konopiami na polu kukurydzy!

  • 27.10.2020, 11:24 (aktualizacja 30.10.2020, 20:10)
 Ukrył doniczki z konopiami na polu kukurydzy!
Kilka dni temu dyżurny z płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Cieszkowo Stare gm. Baboszewo na polu kukurydzy znalezionych zostało 5 doniczek z podejrzanie wyglądającymi roślinami, prawdopodobnie konopiami indyjskimi.

Niecodziennego odkrycia dokonał operator kombajnu, w trakcie koszenia. Doniczki z roślinami były tak umiejscowione, że nie widać ich było wcześniej zza wysokich łodyg kukurydzy. Właściciel pola wezwał na miejsce policję.
W ręce interweniujących funkcjonariuszy wpadł 47-letni mieszkaniec gm. Baboszewo, do którego należały nielegalne rośliny. Mężczyzna zjawił się na polu chwilę przed przyjazdem policji, a widząc kombajn ścinający kukurydzę, w pośpiechu zaczął wynosić doniczki na drogę. W czasie rozmowy z policjantami przyznał, że przyjeżdżał w to miejsce co 2 dni by podlewać rosnące konopie, a chciał je zebrać dopiero za około dwa miesiące.
Policjanci zatrzymali 47-latka w policyjnym areszcie, a uprawiane przez niego rośliny zabezpieczyli. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawiania konopi innych niż włókniste, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Info. za KPP Płońsk

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe