Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkośći!

  • 04.09.2020, 14:47 (aktualizacja 14.09.2020, 17:35)
       Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkośći!
Policjanci płońskiej drogówki zatrzymali kolejnych czterech piratów drogowych, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalna prędkość o ponad 50 km/h. Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące. Kontrolowany w Raciążu przez grupę SPEED kierujący audi pędził przez miasto z prędkością aż 140km/h.

W czwartek, 3 września rano w Raciążu na ul.Zawoda policjanci płońskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli audi które pędziło z prędkością 140 km/h. Tym samym kierowca auta, którym okazał się być 30 letni raciążanin, przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość aż o 90 km/h. Funkcjonariusze ukarali go wysokim mandatem, a do jego konta dopisane zostało 10 punktów karnych. W związku z tym, iż kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy sporządzony został stosowny wniosek do organu wydającego dokument.
Niespełna godzinę później inny patrol ruchu drogowego na krajowej 62-ce w Goławinie, w przeciągu kilku minut, zatrzymał dwóch piratów drogowych. 47-letni mieszkaniec pow. nowodworskiego, kierowca osobówki marki Kia przejeżdżał przez tą miejscowość z prędkością 108 km/h, natomiast 60-latek z Płocka dostawczym oplem jechał z prędkością 107 km/h. Obaj mężczyźni stracili prawo jazdy, ukarani zostali mandatami i punktami karnymi.
Tego samego dnia, późnym wieczorem również na 62-ce w miejscowości Wola w ręce policjantów drogówki wpadł 34-letni warszawianin. Kierujący skodą mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. On również stracił prawo jazdy na 3 miesiące, zyskał nowe punkty karne i ukarany został mandatem.
Przypominamy, że zbyt szybka jazda, niedostosowana do panujących warunków to nadal najczęstsza przyczyna drogowych tragedii. Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h niesie ze sobą ryzyko poważnego wypadku. Dlatego ci, którzy lekceważą te przepisy, tracą prawo jazdy i trzy miesiące muszą od kierownicy odpocząć.

 

Info. za KPP Płońsk

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe