Rozpoczęcie roku szkolnego w płońskim ZS1

  • 02.09.2020, 20:23
Rozpoczęcie roku szkolnego w płońskim ZS1 Fot. zbiory ZS1 Płońsk
Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele usłyszeli pierwszy dzwonek. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, inny niż dotychczas, bo w reżimie sanitarnym. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, w oficjalnych uroczystościach inauguracyjnych wzięli udział jedynie uczniowie klas pierwszych i ich wychowawcy. Młodzież ze starszych klas przybyła do szkoły tylko na spotkanie organizacyjne.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, oddano głos Ewie Głuchowskiej, która z dniem 1 września 2020r. objęła stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku.  Dyrektor podkreśliła wyjątkowość roku 2020, przypominając o setnych rocznicach: urodzin Papieża Jana Pawła II, zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz jubileuszu powstania NSZZ ,,Solidarność”. Znajomość tych rocznic, jak wspomniała p. Ewa Głuchowska, jest kluczowa dla pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Dyrektor zakończyła swoje przemówienie słowami: ,,Drodzy Uczniowie, naszym celem na ten rok, niech stanie się bycie coraz lepszym obywatelem i dobrym człowiekiem, ponieważ (…) żeglarz, który nie wie dokąd płynie, nie ma nigdy pomyślnych wiatrów”.

Ciepłe słowa i życzenia na nowy rok szkolny skierował również do młodzieży i nauczycieli proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku – ks. Zbigniew Sajewski, przypominając o wieloletniej współpracy szkoły z parafią.

Po oficjalnych uroczystościach, przy dźwiękach piosenki Pectus pt. ,,Szkoła marzeń”, pierwszoklasiści udali się do sal na spotkanie organizacyjne z wychowawcami.

 

Info. za komisja ds.promocji szkoły ZS1

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe