Spotkanie Starosty Płońskiego z dyrektorami placówek powiatowych, przedstawicielami Sanepidu i służb mundurowych

  • 26.08.2020, 13:24
Spotkanie Starosty Płońskiego z dyrektorami placówek powiatowych, przedstawicielami… Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
We wtorek, 25 sierpnia w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie Starosty Płońskiego Elżbiety Wiśniewskiej z dyrektorami szkół i ośrodków szkolno - wychowawczych z terenu powiatu w sprawie przygotowania placówek do pracy w nowym roku szkolnym w aktualnych warunkach epidemiologicznych.

W spotkaniu wzięli udział również m.in: Krzysztof Bielski - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku (PSSE),  Anna Zawiślańska odpowiedzialna w PSSE w Płońsku za kwestie dotyczące dzieci i młodzieży, Paweł Dychto - Naczelnik Wydziału Oświaty,  Rafał Szelągiewicz - Kierownik Referatu Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Skarbnik Powiatu Anetta Klimkiewicz, asp. Rafał Michniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku,  Anna Kosewska Kierownik sekcji z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Płońsku oraz inni pracownicy merytoryczni Starostwa.

Podczas dyskusji dyrektorzy przedstawili plany organizacji pracy placówek po zakończeniu wakacji. Każda ze szkół wypracowuje procedury, dotyczące ochrony uczniów i pracowników przed możliwością zakażenia koronawirusem.

Rozmawiano o pracy zdalnej, jej zakresie oraz formach oceny uczniów w nowych warunkach.

Jednym z głównych punktów spotkania było także omówienie procedur postępowania szkół w razie podejrzenia lub wykrycia na ich terenie zakażenia COVID-19 Krzysztof Bielski Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku (PSSE) zaprezentował wytyczne GIS oraz Ministerstwa Zdrowia w zakresie funkcjonowania placówek oraz odpowiadał na pytania dyrektorów placówek powiatowych.

Ważnym punktem była analiza różnych scenariuszy związanych z sytuacją epidemiologiczną, ew. potrzeb sprzętowych, dotyczących edukacji zdalnej oraz funkcjonowania internatów przy powiatowych szkołach. Placówki wyposażone są w środki dezynfekcyjne, maseczki i termometry. Omawiane były również miejsca izolacji w poszczególnych placówkach na wypadek zakażenia ucznia czy nauczyciela.

W tym roku w szkołach nie będzie tradycyjnych uroczystości dla całych społeczności szkół, inaugurujących nowy rok szkolny.

Szczegółowe informacje, dotyczące inauguracji i organizacji zajęć w poszczególnych placówkach przedstawimy do końca sierpnia.

 

Info. za Starostwo Powiatowe

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe