Kolejna seniorka straciła oszczędności!

  • 21.08.2020, 14:35 (aktualizacja 27.08.2020, 14:59)
Kolejna seniorka straciła oszczędności!
Płońscy policjanci po raz kolejny zwracają się z apelem do mieszkańców miasta oraz całego powiatu, a szczególnie do seniorów o ostrożność w kontaktach z obcymi osobami. Metody działania oszustów i złodziei są bardzo różne, wciąż są przez nich modyfikowane. Raz może to być telefon od "krewnego" lub "policjanta", innym razem do naszych drzwi może zapukać ktoś oferujący "wyjątkowo" korzystną ofertą zakupu noży, garnków czy też np. pościeli. By nie paść ofiarą oszustów, złodziei oraz nieuczciwych domokrążców bądźmy ostrożni i nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa!

W minioną środę po południu, 19 sierpnia policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy należących do 80-letniej płońszczanki. Do drzwi mieszkania starszej pani przed południem zapukał mężczyzna podający się prawdopodobnie za pracownika spółdzielni. Twierdził, że ma sprawdzić szczelność i drożność instalacji wodno-kanalizacyjnej. Kobieta wpuściła go do swojego domu i razem z nim weszła do łazienki. Mężczyzna poprosił by trzymała słuchawkę od prysznica i odkręciła wodę, a sam sprawdzał odpływ. Po wyjściu mężczyzny z mieszkania, 80-latka zorientowała się, że z szuflady mebli zginęły jej pieniądze. Zdarzenie to prawdopodobnie związane jest z sytuacją jaka miała miejsce dzień wcześniej. Starsza pani, od młodej kobiety, która przyszła do jej mieszkania kupiła komplet sztućców. Zapłaciła za nie kilka tysięcy złotych, a sprzedająca widziała skąd seniorka wyjmuje pieniądze.

Bądźmy zawsze czujni i nieufni w kontaktach z obcymi osobami. Nie znając osoby nigdy nie znamy jej zamiarów.


Seniorze pamiętaj!

• Nie przechowuj w domu dużej ilości gotówki lub kosztowności.

• Nie otwieraj od razu drzwi, gdy tylko usłyszysz dzwonek.

• Zawsze przed otworzeniem drzwi zapytaj, kto za nimi stoi. Pracownicy urzędów, zwykle telefonicznie zapowiadają swoją wizytę, a inkasenci mogą wystawione rachunki za światło i gaz, zostawić w skrzynce pocztowej, nie wchodząc do Twojego domu.

• Nie ufaj nieznajomym, nie wpuszczaj ich do klatki schodowej i do mieszkania.

• Utrzymuj więzi z sąsiadami, którzy często służą swą pomocą ludziom starszym mieszkającym w ich otoczeniu.

• Po przyjściu do domu zawsze zamykaj drzwi wejściowe.

 

Info. za KPP Płońsk

 

 

 

 

                        

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe