Dwadzieścia pięć minut o pieniądzach

  • 10.07.2020, 16:01
  • Krzysztof Martwicki
Dwadzieścia pięć minut o pieniądzach Fot. A. Ligocki
W czwartkowe popołudnie 9 lipca br. odbyła się XXXIII Sesja Rady Miasta Płońska zwołana z inicjatywy burmistrza, Andrzeja Pietrasika. „Sesja dotyczy wprowadzenia określonych środków do budżetu miasta na zadania inwestycyjne, w tym przypadku – na odnowienie ulicy Szkolnej” – wyjaśnił na wstępie obrad Przewodniczący Rady Miasta, Henryk Zienkiewicz.

„Głównym powodem zwołania sesji jest fakt, że 3. lipca otrzymaliśmy informację, że nasz wniosek dotyczący oceny powietrza i rewitalizacji skwerków miejskich otrzymał dofinansowanie Zarządu Województwa Mazowieckiego – powiedziała wiceburmistrz Liliana Kraśniewska. - Kwota dofinansowania to ponad 200 tys. zł. Wartość projektu to ponad 400 tys. zł. (…) Póki nie ma zagwarantowanych środków w budżecie, nie jesteśmy w stanie podpisać umowy. I stąd taka natychmiastowa prośba o zwołanie sesji”.

Następnie zabrała głos Skarbnik Miasta, Janina Lusawa, która zreferowała zmiany w budżecie miasta, jakie spowoduje dofinansowanie Województwa Mazowieckiego.

W związku ze zmianami sytuacji budżetowej miasta wywiązała się dyskusja. Głos zabrali m.in. radni Ewa Sokólska, Ryszard Antoniewski i Krzysztof Tucholski. Pytania radnych dotyczyły szczegółów technicznych związanych z realizacją przedsięwzięć inwestycyjnych. Na pytania odpowiadała wiceburmistrz Liliana Kraśniewska.

Następnie Przewodniczący Rady Miasta zarządził głosowania nad przedstawionymi uchwałami w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Płońska i zmiany uchwały budżetowej Miasta Płońska na 2020 r. 12 głosów „za” i 6 „wstrzymujących się” - tak wyglądały obydwa głosowania. Tym samym uchwały zostały przyjęte przez Radę Miasta.

Po dwudziestu pięciu minutach zamknięto obrady sesji.

 

Andrzej Ligocki

Krzysztof Martwicki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe