Powiat Płoński podarował Miastu Płońsk skwer

  • 02.07.2020, 19:23
Powiat Płoński podarował Miastu Płońsk skwer Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W środę, 1 lipca Powiat Płoński przekazał w formie darowizny na rzecz Gminy Miasto Płońsk niezabudowaną nieruchomość położoną w Płońsku przy ul. Kolejowej o łącznej powierzchni 955 m. kw. Ogólną wartość darowizny, (określoną na podstawie operatu szacunkowego) określono na kwotę 66 210 zł. Na działkach usytuowany jest pomnik Józefa Piłsudskiego, obelisk oraz skwer przy ul. Kolejowej.

- ,,Na przekazanym skwerku stoi pomnik i rzeźba Anny Szalast. Zarząd Powiatu Płońskiego uznał, że przekazanie tego terenu miastu jest zasadne, żeby jeden gospodarz dbał o pomniki i zieleń. Miasto Płońsk jest stolicą powiatu i wspólną troską obu samorządów, powinny być nie tylko wspólne inwestycje drogowe, ale także zieleń i inne projekty poprawiające jakość życia mieszkańców" - dodaje Starosta Powiatu Płońskiego Elżbieta Wiśniewska.

 

Info. za Starostwo Powiatowe

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe