A po nocy przychodzi dzień... - koncert w MCK

  • 23.06.2020, 15:13
A po nocy przychodzi dzień... - koncert w MCK Fot. Krzysztof Martwicki
W niedzielne popołudnie, 21 czerwca Miejskie Centrum Kultury w Płońsku po epidemicznej przerwie wznowiło swoją działalność koncertem poetycko-muzycznym pt. „To co ważne. Rozważania o życiu i nie tylko”. Myślą przewodnią widowiska była nadzieja na to, że pomimo kryzysu związanego z koronawirusem, istnieją wartości podstawowe, mocniejsze od strachu przed chorobą i śmiercią.

Widzom zaproponowano niezwykle interesującą formułę koncertu, kiedy to na scenie wśród wykonawców znaleźli się zarówno artyści profesjonalni – Edyta Szewczyk, Grzegorz Fiedorowicz,  James Brierley, Maciej Pruchniewicz, jak i osoby na co dzień związane z zupełnie innymi dziedzinami życia – burmistrz Andrzej Pietrasik i jego zastępca, Teresa Kozera, rzecznik prasowy Urzędu Miasta, Filip Przedpełski, pracownicy MCK i in.

Zebrani na scenie podzieli się poezją własną – Henryk Kamiński, a także m.in. Cz. Miłosza. Usłyszeliśmy także utwory E. Bem, M. Fogga, M. Grechuty czy brawurowo wykonany m.in. przez dyrektor MCK Marzenę Kunicką „Jest taki samotny dom” Budki Suflera, którego fragment refrenu doskonale zilustrował przesłanie koncertu: „A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój”.
Piękny, wzruszający koncert, szkoda tylko, że w sali kinowej MCK zasiadło tylko niewiele ponad trzydzieścioro widzów..

 

Tekst i fot. Krzysztof Martwicki

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe