Egzaminy ósmoklasistów rozpoczęte!

  • 16.06.2020, 20:18
Egzaminy ósmoklasistów rozpoczęte! Fot. zbiory SP3 Płońsk
Po trzech miesiącach szkolne korytarze wypełniły się obecnością uczniowskich uśmiechów. We wtorek, 16 czerwca, punktualnie o godzinie 9. 00 najstarsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku rozpoczęli pierwszy w życiu tak ważny sprawdzian wiedzy.

Trzydniową sesję egzaminacyjną rozpoczął test wiedzy z języka polskiego. Wśród lektur pojawiły się „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i „Artysta” Sławomira Mrożka. W tym roku nie było rozprawki. Uczniowie mieli do napisania przemówienie dotyczące książek lub opowiadanie.  Egzamin przebiegał zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zasad sanitarnych.

Na egzamin przybyły osoby bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną zarówno  wśród zdających, nauczycieli, jak i innych pracowników szkoły. Na teren placówki mogły wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem, a noszenie maseczek obowiązywało w całej szkole, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających. Wśród wszystkich obostrzeń, w reżimie sanitarnym najważniejsi  byli  uczniowie – to ich pierwszy tak ważny egzamin. W środę, 17 czerwca sprawdzą swoją wiedzę z matematyki, a w czwartek 18 czerwca  z języka obcego.

Wynik egzaminu ósmoklasisty uczniowie poznają do 31 lipca.

 

Info. za SP3 Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe