Drogowy bilans minionego weekendu

  • 08.06.2020, 17:33 (aktualizacja 18.06.2020, 12:29)
Drogowy bilans minionego weekendu
Policjanci z płońskiej drogówki, w miniony weekend (6–7 czerwca) w ramach akcji "Prędkość -BRD lokalnie" dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość. Pięciu kierujących pojazdami, którzy jechali zbyt szybko w terenie zabudowanym, pożegnało się z prawem jazdy.

W miniony weekend w ramach akcji "Prędkość –BRD lokalnie" funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole prędkości z jaką poruszają się kierowcy po drogach powiatu płońskiego. Policjanci skontrolowali 54 pojazdy, gdzie ujawnili 42 przekroczenia dozwolonej prędkości. W trakcie realizowanych kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierowców, którzy na terenie zabudowanym, w miejscu obowiązywania prędkości 50 km/h, jechali powyżej 100 km/h. Kierowcy zostali zatrzymani w Płońsku, Dzierzążni i Woli, a dwoje kolejnych w Goławinie na krajowej 62-ce. Każdy z kierowców stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Policjanci na kierujących nałożyli też mandaty karne oraz po 10 punktów. W jednym przypadku zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Jednym z piratów drogowych był 29-letni mieszkaniec gm. Baboszewo, który w Płońsku, kierując audi przekroczył prędkość o 57km/h. Przez Dzierzążnię natomiast z prędkością aż 115 km/h przejeżdżała mercedesem 38-letnia warszawianka. Na krajowej 62-ce w Woli do kontroli policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Ukrainy, który busem, przewożąc pasażerów jechał w terenie zabudowanym o 60 km/h za szybko. Kolejnych dwóch kierowców, którzy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, a kontrolowani byli w Goławinie (K-62) to: 48-letni kierowca mazdy, mieszkaniec pow. konińskiego, jadący z prędkością 105 km/h oraz kierująca mercedesem 19-latka z pow. pułtuskiego, która dopuszczalną prędkość przekroczyła o 61 km/h.

 

Info. za KPP Płońsk

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe