Obwodnica zachodnia - kolejny ważny etap zakończony

  • 04.06.2020, 15:15 (aktualizacja 10.06.2020, 19:47)
Obwodnica zachodnia - kolejny ważny etap zakończony Fot. UM Płońsk
Wczoraj zakończono betonowanie płyty ustroju nośnego mostu na obwodnicy zachodniej. To ostatnie duże betonowanie – 200 m³ betonu.

- Sercem obwodnicy zachodniej jest most na rzece Płonce budowany od października ubiegłego roku – mówi burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik.
I informuje: - Zrealizowany został jeden z najważniejszych etapów budowy mostu, czyli betonowanie jego powierzchni. Jesteśmy coraz bliżej momentu, w którym zostanie oddany do użytku kolejny most w Płońsku. Z niecierpliwością czekam, kiedy będziemy wykonywać próbę na moście i kiedy mieszkańcy będą mogli poruszać się obwodnicą zachodnią.

„Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej” to największa w historii Płońska inwestycja. Budowana jest m.in. obwodnica zachodnia św. Jana Pawła II, obwodnica centrum miasta, 10 km nowych dróg rowerowych, kładki na Płonce, nowe ronda i parkingi „parkuj i jedź”. Miasto zakupi również dwa autobusy i wprowadzi inteligentny system transportu. Powstanie 8 wiat przystankowych oraz 50 stojaków na rowery.

Obwodnica zachodnia jest w pełni uzbrojona w kanalizację sanitarną, deszczową i wodociąg. Przygotowane jest również miejsce na ciepłociąg.

Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej – dofinansowanie 50 041 768,71 zł (EFRR) + 5 366 711,20 zł (budżet państwa), okres realizacji: 04.05.2016 - 30.09.2021

Łączna wartość: 65,6 mln zł

Liderem projektu jest Gmina Miasto Płońsk, partnerami: Powiat Płoński i Gmina Płońsk.

 

Info. i fot. za UM Płońsk

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe