,,Krótko i na temat" czyli XXII Sesja Rady Powiatu Płońskiego

  • 14.05.2020, 17:37
,,Krótko i na temat" czyli XXII Sesja Rady Powiatu Płońskiego Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
12 maja br. odbyła się XXII Sesja Rady Powiatu Płońskiego. Z uwagi na epidemię koronawirusa sesja obradowała w miejscu dość niezwykłym dla tego typu wydarzeń, a mianowicie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki. W sesji nie brali udziału zaproszeni goście oraz dziennikarze. Wszelkie informacje dotyczące przebiegu obrad pochodzą z zapisu on-line dostępnego w internecie.

Jak na wstępie obrad zaznaczył Przewodniczący Rady Dariusz Żelasko, w sesji wzięło udział dwadzieścioro radnych, co zgodnie z prawem stanowiło quorum pozwalające na podejmowanie prawomocnych decyzji. Jako sposób głosowania Przewodniczący Rady zaproponował głosowanie imienne poprzez powstanie z miejsca i wyraźne opowiedzenie się „za”, „przeciw” lub „wstrzymuję się od głosu”.

W krótkim programie sesji przewidziano podjęcie dwóch uchwał oraz przyjęciu dwóch sprawozdań.

Najpierw radni zajęli się przyjęciem uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie programu wspierania edukacji uczniów uzdolnionych i uczniów osiągających wysokie wyniki sportowe ze szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Płoński. Jak zaznaczył Przewodniczący Rady, projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Powiatu oraz stałe komisje Rady. Nie było dyskusji nad tym punktem obrad, a więc w głosowaniu jednogłośnie przyjęto uchwałę.

Następnie zajęto się podjęciem uchwały w sprawie powołania komisji do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku. Podobnie jak w przypadku poprzedniej, także i odnośnie do tej uchwały nie było dyskusji. Zatem projekt uchwały jednogłośnie przegłosowano.

W kolejnych punktach obrad przyjęto sprawozdanie z realizacji „Powiatowego Programu Promocji Zatrudnienia oraz Aktywizacji Lokalnego Rynku Pracy w Powiecie Płońskim na lata 2015-2020” za rok 2019 oraz sprawozdanie z działalności Domu Pomocy Społecznej w Karolinowie za rok 2019.

Po pół godzinie obrady zamknięto.

 

RED.

           

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe