Uruchomiono izolatorium dla personelu medycznego płońskiego szpitala

  • 08.04.2020, 21:09 (aktualizacja 11.04.2020, 08:56)
Uruchomiono izolatorium dla personelu medycznego płońskiego szpitala Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
We wtorek, 7 kwietnia dniu Starosta Płoński Elżbieta Wiśniewska, na prośbę pełniącego obowiązki dyrektora Samodzielnego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku Marcina Ozdarskiego, zleciła nieodpłatne uruchomienie izolatorium w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Płońsku przy ul Młodzieżowej 11a.

W ramach realizowanego przedsięwzięcia, z wyznaczonego obiektu będzie mógł korzystać personel medyczny działający na terenie powiatu. Z pobytu w ośrodku zamierza obecnie korzystać rotacyjnie około 10 osób.

Służby sanitarne skontrolowały stan przygotowania obiektu do pełnienia nowej funkcji przed jego udostępnieniem.

- ,,Bezpieczeństwo pracowników szpitala i ich rodzin traktujemy priorytetowo - mówi starosta Elżbieta Wiśniewska, dlatego jak tylko p.o. dyrektora szpitala zasygnalizował potrzebę stworzenia miejsca, w którym medycy mogliby się po pracy izolować, nie narażając swoich rodzin, postanowiliśmy udostępnić nasz internat w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym przy ulicy Młodzieżowej.”

Pracownicy ochrony zdrowia są najbardziej narażeni na kontakt z osobami zakażonymi. Trzeba zapewnić im spokój i odpoczynek po trudnych dyżurach, a jednocześnie dla bezpieczeństwa ograniczyć kontakty z rodzinami w obliczu zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W bezpieczny sposób wydzielono strefę izolacji, obejmującą pomieszczenia na drugim piętrze budynku, do których można dostać się wyłącznie oddzielnym od głównego wejściem.

- ,,Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni są w tej chwili, na pierwszej linii frontu walki z epidemią, robią to dla każdego z nas. W związku z tym decyzja  Starosty o utworzeniu w Internacie naszego Ośrodka bazy wypoczynkowo- noclegowej dla służby medycznej jest dla nas w pełni zrozumiała i słuszna, a nawet wywołuje radość. Cieszymy się, że medycy po wielu godzinach dyżuru będą mogli u nas odpocząć i uchronić swoje rodziny przez ewentualnym zarażeniem. Mamy wielką nadzieję, że medycy będą się czuli u nas dobrze.” – informuje  Aneta Rutkowska - wicedyrektor Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Płońsku.

 

Info. za Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe