Naruszenie obostrzeń na terenie powiatu płońskiego!

  • 07.04.2020, 15:35 (aktualizacja 27.04.2020, 07:03)
Naruszenie obostrzeń na terenie powiatu płońskiego! Fot. zdjęcie ilustracyjne
Płońscy policjanci od początku kwietnia ukarali mandatami już dziewięć osób, które naruszyły nowe obostrzenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Do sądu skierowane zostały aż 23 wnioski o ukaranie.

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, aby pozostali w domach.

Policjanci z płońskiej komendy egzekwują nowe przepisy, dotyczące zakazu grupowania i zakazu przemieszczenia się, poza celami bytowymi, zdrowotnymi i zawodowymi, które bardzo szeroko nagłaśniają ogólnopolskie media. Niestety nie wszyscy obywatele się do nich stosują. Od momentu obowiązywania nowych obostrzeń tj. od 1 kwietnia funkcjonariusze nałożyli już 9 mandatów na osoby niestosujące się do zakazów, skierowali do sądu 23 wniosku o ukaranie i pouczyli 3 osoby.

W większości przypadków zarówno mandaty jak i wnioski dotyczyły osób, które spotykały się towarzysko w miejscach publicznych , spożywając przy tym alkohol. Prawie wszyscy na interwencję policjantów reagowali nerwowo, byli aroganccy i okazali lekceważący stosunek do sytuacji panującej w kraju.

Funkcjonariusze ujawnili również naruszenia dot. przemieszczania się osób. Kierowca, w którego mercedesie przeznaczonym do przewozu osób podróżowało więcej pasażerów niż powinno został ukarany mandatem karnym, a wobec 4 mieszkańców pow. płockiego, którzy urządzili sobie bezcelową przejażdżkę i w miejscowości Ilinko brały udział w zdarzeniu drogowym zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Kierowca auta miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i został zatrzymany w policyjnym areszcie.

 

Policja przypomina, że za nieprzestrzeganie przepisu zakazu gromadzenia się i przemieszczania grozi grzywna do 500 złotych. Apeluje o rozsądek i podjęcie wspólnych wysiłków w celu zahamowania rozwoju wirusa.

Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad!

 

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe