Pierwsze przypadki nieprzestrzegania nowych przepisów!

  • 02.04.2020, 15:07 (aktualizacja 10.04.2020, 09:34)
Pierwsze przypadki nieprzestrzegania nowych przepisów!
W środę, 1 kwietnia, w pierwszym dniu obowiązywania nowych regulacji prawnych dot. walki z koronawirusem płońscy policjanci kilkakrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami o nieprzestrzeganiu przepisów przez mieszkańców naszego powiatu. Potwierdziły się dwa zgłoszenia, Dziś od rana podjęliśmy już kilka podobnych interwencji.

1 kwietnia około godz. 9:30 policyjny patrol skierowany został na ul. Wolności gdzie przed jednym z bloków, pomimo zakazu, ma się znajdować grupa osób. Funkcjonariusze podjęli czynności wobec trzech mężczyzn ( 36, 36 i 42 lat) i kobiety (44 lata) - mieszkańców Płońska, którzy byli pod widocznym wpływem alkoholu i pomimo zakazu urządzili sobie spotkanie towarzyskie. Osoby te zachowywały się wulgarnie i nie chciały się rozejść. Stanowcza reakcja policjantów nakłoniła ich jednak do udania się do domów. Funkcjonariusze sporządzili stosowną dokumentację i wkrótce skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu.
Kolejne zgłoszenie dotyczyło młodych osób, które popołudniu spotkały się na ławce przed blokiem na ul. św. Maksymiliana Kolbego. Jak się okazało funkcjonariusze zastali w tym miejscu 3 nastolatków (18, 17 i 14 lat). Niepełnoletni młodzieńcy zostali przekazani rodzicom, z którymi policjanci przeprowadzili rozmowę i pouczyli o konsekwencjach prawnych nieprzestrzegania obostrzeń.
W czwartek, 2 kwietnia policjanci interweniowali m. in. na ul. Jędrzejewicza, gdzie trzech mężczyzn  dłuższy czas stało na chodniku rozmawiając. Spotkanie to uwieczniły kamery miejskiego monitoringu. Jeden z mężczyzn oddalił się przed przybyciem patrolu. Dwóch pozostałych, jak się okazało 61 i 42-letni płońszczanie, oburzeni byli interwencją funkcjonariuszy. Zostaną wobec nich skierowane wnioski o ukaranie do sądu za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów.
Policja podejmowała również interwencje w sklepach dotyczące robienia zakupów w godz. 10:00-12:00 przez osoby mające mniej niż 65 lat. Zgłoszenia te jednak nie zostały potwierdzone.

 

Info. za KPP Płońsk

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe