Dyrektor płońskiego szpitala odwołany!

  • 23.03.2020, 10:52 (aktualizacja 23.03.2020, 20:31)
 Dyrektor płońskiego szpitala odwołany! Fot. zbiory redakcji Paweł Obermeyer
W obecnej sytuacji kryzysu wywołanego realnym zagrożeniem chorobą COVID-19, a także w związku z wprowadzonym stanem epidemii, Zarząd Powiatu Płońskiego podejmuje wszelkie możliwe działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu. Jako organ prowadzący Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Józefa Piłsudskiego w Płońsku, Zarząd Powiatu ma obowiązek stworzyć warunki jego odpowiedniego działania, zwłaszcza w czasie epidemii. Pierwsze tygodnie funkcjonowania szpitala w warunkach stanu zagrożenia epidemiologicznego wykazały nieprzygotowanie placówki do realizacji tych celów. Biorąc pod uwagę skalę zaniedbań i konieczność podjęcia natychmiastowych działań naprawczych, Zarząd Powiatu Płońskiego podjął decyzję o odwołaniu dotychczasowego dyrektora szpitala i powierzeniu pełnienia obowiązków dyrektora szpitala z dniem dzisiejszym Panu Marcinowi Ozdarskiemu – czynnie pracującemu lekarzowi, specjaliście chorób wewnętrznych, wieloletniemu pracownikowi szpitala w Płońsku, specjaliście od zarządzania w służbie zdrowia.

Jednocześnie składamy wielkie wyrazy szacunku i uznania  dla zespołu szpitala – lekarzy, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, personelu pomocniczego i administracyjnego za trud i ciężką pracę w obliczu obecnego zagrożenia. Zapewniamy, że dobro mieszkańców, pacjentów i pracowników szpitala jest nadrzędną wartością, która  przyświeca władzom powiatu.

                                                                      Zarząd Powiatu Płońskiego

                                                                      Elżbieta Wiśniewska

                                                                      Krzysztof Wrzesiński

                                                                      Artur Adamski

                                                                      Barbara Wdowiak

                                                                      Robert Adamski

 

Komentarz do komunikatu Zarządu – cytat Starosty Elżbiety Wisniewskiej

,,Zarząd wydał komunikat i nie będę w obecnej sytuacji wymieniać detalicznie wszystkich zaniedbań, zaniechań i błędów w zarządzaniu szpitalem. Zainteresowanych odsyłam do protokołu pokontrolnego, bo nie są to tylko zaniedbania z ostatnich tygodni i miesięcy.

Sytuacja jest zbyt poważna, szalenie poważna, dlatego wszelkie rozliczenia zostawmy na czas po epidemii i oby nastąpiło to jak najszybciej.

Teraz płoński szpital potrzebuje kogoś, kto będzie chciał i potrafił nim zarządzać, kto da elementarne bezpieczeństwo pacjentom i pracownikom.

Dlatego apeluję do byłego dyrektora, a obecnie pracownika SOR w Płońsku (ta umowa zawarta w 2016 roku ciągle obowiązuje), samorządowców, mediów i opinii publicznej o przyjęcie naszej decyzji jako koniecznej i ostatecznej. Podjętej wyłącznie w dobrej wierze.

Nie będę także komentować współpracy byłego dyrektora szpitala powiatowego z zarządem powiatu, bo jej po prostu nie było.

Gdybym miała sformułować główny zarzut to byłby nim  - jak dziwnie by to nie zabrzmiało - faktyczny brak zainteresowania szpitalem. Chodzi mi o sferę faktycznych działań, a nie słów i deklaracji.

Raz jeszcze podkreślę, podjęliśmy tę decyzję dla dobra mieszkańców powiatu i pracujących w szpitalu osób.”

 

Info. za Starostwo Powiatowe Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe