Nowe ambulanse już poświęcone

  • 10.03.2020, 15:49 (aktualizacja 11.03.2020, 17:11)
Nowe ambulanse już poświęcone Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
We wtorek, 10 marca przed budynkiem płońskiego szpitala oficjalnie poświęcono i włączono do użytku dwa ambulanse dla zespołów ratownictwa medycznego w Nowym Mieście i Glinojecku. Oba pojazdy zostały doposażone w specjalistyczny sprzęt ułatwiający pracę ratownikom - zaznaczał dyrektor szpitala Paweł Obermeyer.

Zakupiony sprzęt poświęcił ks. kan. Zbigniew Sajewski, proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku.

W uroczystości wzięli udział m.in. politycy, samorządowcy, pracownicy szpitala. Powiat Płoński reprezentowali: Starosta - Elżbieta Wiśniewska, Wicestarosta  - Krzysztof Wrzesiński, Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego - Dariusz Żelasko oraz Radni Rady Powiatu.

Zakup karetek był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Zdrowia, które przeznaczyło na ten cel 800 tys. zł. Umowy na dofinansowanie podpisał minister Łukasz Szumowski we wrześniu zeszłego roku.

- Karetki mogą w znaczny sposób skrócić czas reakcji i dojazdu do pacjentów, co podkreślał Wójt Gminy Nowe Miasto Sławomir Zalewski.

- W tym momencie możemy mówić o podniesieniu jakości bezpieczeństwa zdrowotnego. (...) Defibrylator czy urządzenie służące do kompresji serca to tylko niektóre z elementów wyposażenia, w które wyposażona będzie karetka stacjonująca w Glinojecku – podkreślał burmistrz Glinojecka Łukasz Kapczyński.

 

Info. za Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe