Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy w Płońsku

  • 10.03.2020, 09:40 (aktualizacja 20.03.2020, 07:03)
Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy w Płońsku
Godną naśladowania, obywatelską postawą wykazali się mężczyźni, którzy w minioną sobotę na jednej z ulic Płońska skutecznie zareagowali i uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Ujęty przez nich 57-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu i spowodował kolizję. Teraz pijany kierowca odpowie przed sądem.

W sobotnie popołudnie, 7 marca płońscy policjanci skierowani zostali przez dyżurnego na skrzyżowanie ul. Wolności z Jędrzejewicza w Płońsku, gdzie przez obywateli został ujęty nietrzeźwy kierowca. Funkcjonariusze, którzy po chwili byli już na miejscu, na pasie w kierunku ul. Grunwaldzkiej zastali osobową mazdę, a w niej 57-letniego płońszczanina. Jak się okazało został on ujęty przez innych kierowców, po tym jak kierowany przez niego pojazd uderzył w zaparkowane przy ulicy bmw. Obywatele, by uniemożliwić mu dalszą jazdę oraz ucieczkę, zabrali kluczyki i zamknęli w pojeździe. Od razu wezwali też na miejsce policję.
Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów, wykazało u 57-latka ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że pojazd, którym się poruszał nie był ubezpieczony, a kierowca miał już wcześniej zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami.
Amator jazdy na "podwójnym gazie" za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, który zadecyduje o wymiarze kary.
Płońscy policjanci kierują słowa uznania dla mężczyzn, którzy ujęli nietrzeźwego kierowcę. Ich wzorowa postawa i zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu osobę stwarzającą zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.
Policja apeluje, by nikt nie pozostawał obojętny i o niepokojących zdarzeniach informował najbliższą jednostkę Policji. Zgłoszenia można dokonać anonimowo. Policjanci sprawdzą każdy sygnał!

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe