Spotkanie z poetą Zdzisławem Zembrzyckim

  • 07.03.2020, 16:14
Spotkanie z poetą Zdzisławem Zembrzyckim Fot. Krzysztof Martwicki
W piątkowy wieczór 6. marca w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku zagościła poezja. A to za sprawą znanego mazowieckiego poety Zdzisława Zembrzyckiego, ale nie tylko. Kilkadziesiąt osób, które zebrały się, by słuchać poetyckich strof, miało okazję zapoznać się z wierszami z dwóch ostatnich tomików Zdzisława Zembrzyckiego - „Między sercem a słowem” (2018) i „Wplecione w końską grzywę” (2019).

Poeta czytał swoje wiersze, wśród których najwięcej oklasków otrzymały te najbardziej emocjonalne, poświęcone uczuciu do kobiety. „Ta miłość czeka na słowa” to cytat z jednego z wierszy poety, który śmiało może stać się mottem całej twórczości Zembrzyckiego.

Jak już wspomniano, Zdzisław Zembrzycki nie był jedynym poetą na sali. Swoje wiersze zaprezentowały także Julia Nużyńska, Magdalena Dobrowolska i Barbara Laszuk, laureatki Powiatowego Konkursu Literackiego '2019 „Henryki. Przez słowa do serca” organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku.

Nie zabrakło także muzyki. Tradycyjnie w poetycki klimat spotkania wprowadzili publiczność uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku i Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Płocku Filia w Płońsku. Ośmioro młodych artystów zaprezentowało utwory m.in. F. Chopina, C. Saint-Saënsa i L.T. Milandre.

Po spotkaniu uczestnicy mogli nabyć tomiki Zdzisława Zembrzyckiego z okolicznościwym autografem.

 

                                                                                                                         

Krzysztof Martwicki

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe