Tłusty czwartek w płońskim Klubie ,,Senior+"

  • 21.02.2020, 09:00 (aktualizacja 02.03.2020, 21:21)
Tłusty czwartek w płońskim Klubie ,,Senior+" Fot. Katarzyna Rólka
W czwartek, 20 lutego w płońskim Klubie ,,Senior+” zakończono karnawał. Tego dnia jak nakazuje tradycja nie zabrakło domowych pączków i ciast.

Tłusty czwartek  to ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. W tym dniu dozwolone jest objadanie się pączkami i faworkami. Według  przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka to w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

W  płońskim Klubie ,,Senior+” przygotowano domowe pączki i ciasta upieczone przez seniorki. Skoczna muzyka Sławomira Skibińskiego porwała zaś na parkiet przybyłych seniorów. Podczas imprezy w Klubie ,,Senior+” uczestniczyła także kierownik MOPS-u – Maria Zembrzuska oraz  Iwona Budziszewska i Anna Brzezińska. Wszyscy  seniorzy, oczywiście w strojach karnawałowych wybornie się bawili.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe