Budowa obwodnicy zachodniej idzie pełną parą !

  • 01.02.2020, 07:11
Budowa obwodnicy zachodniej idzie pełną parą ! Fot. UM Płońsk
Trwają prace przygotowawcze, których celem jest wykonanie podpór zastępczych mostu. A te umożliwią montaż konstrukcji nośnej w postaci stalowych belek, na których będzie wylana płyta żelbetonowa. Jednocześnie powstaje kanalizacja deszczowa.

Obwodnica zachodnia to jeden z elementów największej w historii miasta inwestycji – „Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej”. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie w wysokości 50 mln zł z Unii Europejskiej. Całkowita wartość przekracza 65 mln zł. Na to przedsięwzięcie składa się budowa sieci dróg rowerowych, trzech parkingów „parkuj i jedź”, obwodnicy centrum miasta (wzdłuż rzeki Płonki), obwodnicy zachodniej, a także stworzenie komunikacji miejskiej i systemu do jej obsługi.

Partnerami miasta Płońsk są powiat płoński i gmina wiejska Płońsk.

 

Info. UM Płońsk

 

                   

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe