Podsumowanie minionego weekendu

  • 14.01.2020, 20:39 (aktualizacja 21.01.2020, 15:46)
Podsumowanie minionego weekendu
Głównymi grzechami kierowców na drodze jest nadmierna prędkość, brak skupienia i jazda po alkoholu. W czasie minionego weekendu w ręce płońskich policjantów trafiło czterech kierowców będących pod wpływem alkoholu. Do zatrzymania jednego z nich przyczynił się świadek. Nie zabrakło też kierowców , którzy rażąco przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym - stracili oni prawo jazdy. Odnotowanych zostało też 9 zdarzeń drogowych - kolizji, spowodowanych głównie przez roztargnienie i nieuwagę kierujących.

Podczas minionego weekendu w ręce płońskich policjantów trafiło czterech kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Rekordzista miał blisko 3 promile i został ujęty przez obywatela. Jak wynika z ustaleń mundurowych, młody 24-letni kierowca, mieszkaniec gm. Naruszewo w niedzielę po południu jechał "wężykiem" od pobocza do pobocza osobowym citroenem, od strony Kamienicy w kierunku Naruszewa. Jadący w tym samym kierunku obywatel wyprzedził go w Strzembowie i zajechał mu drogę. Gdy 24-latek zatrzymał auto świadek odebrał mu kluczyki i wezwał Policję. Pijany kierowca przyznał się funkcjonariuszom do tego, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Płońscy policjanci kierują słowa uznania za godną naśladowania, wzorową postawę obywatela.

Kolejni kierowcy, którzy jechali na "podwójnym gazie" zostali zatrzymani do kontroli w Płońsku i w Dzierzążni. 36-letnia mieszkanka Płońska kontrolowana w nocy z piątku na sobotę, pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kierowała osobowym fiatem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 50-letni kierowca i veco (mieszkaniec pow. żuromińskiego), jadąc w kierunku Płońska nie zastosował się do wskazań sygnalizatora i przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Badanie na trzeźwość wykazało u niego blisko 0,6 promila alkoholu w organizmie.

W ręce płońskich stróżów prawa trafił też nietrzeźwy motorowerzysta, mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 60-letni mieszkaniec gm. Sochocin w Sochocinie na ul. Szkolnej na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim jednośladem i się wywrócił. Został przewieziony do szpitala na badania. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu z uwagi na brak aktualnego badania technicznego.

Nadmierna prędkość, brawura niosą za sobą poważne, a nawet tragiczne konsekwencje na drodze. Podczas weekendu dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Obie kontrole miały miejsce w Goławinie na krajowej 62-ce. Pierwszy z kierujących był 61-latek z Włocławka, który kierował peugeotem. Przekroczył on prędkość o 56 km/h. Drugi z kierowców, 32-latek z pow. płockiego, jechał renault, a na liczniku miał 104 km/h. Obaj stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, ponadto policjanci nałożyli na nich wysokie mandaty i punkty karne.

Policjanci kolejny raz kierują apel do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a w tym stosowanie się do ograniczeń prędkości. W miniony weekend na szczęście na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku ale zaistniało aż 9 kolizji drogowych, których przyczyną były m. in. roztargnieniem i nieuwagą kierowców.

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 

 

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe