Policjanci zatrzymali samochód z cofniętym licznikiem o ponad 50 tys. km !

  • 08.01.2020, 16:54 (aktualizacja 14.01.2020, 20:36)
Policjanci zatrzymali samochód z cofniętym licznikiem o ponad 50 tys.…
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa cofanie liczników w samochodach jest przestępstwem, za które grozi karą nawet do 5 lat więzienia. Od 1 stycznia br. policjanci w czasie kontroli drogowej mają obowiązek sprawdzenia wskazań drogomierza i wpisanie go do Centralnej Ewidencji Pojazdów. W ręce policjantów z "patrolówki" już wpadł pierwszy kierowca poruszający się po terenie pow. płońskiego autem z cofniętym licznikiem.

Minionej nocy w Płońsku na ul. Warszawskiej policjanci zatrzymali do kontroli osobowego opla, którego kierowcą okazał się być 24-letni płońszczanin. Zgodnie z nowymi uprawnieniami mundurowi sprawdzili też aktualny stan licznika pojazdu, który wynosił 121 tys. km. Pojazd zweryfikowany został w Centralnej Ewidencji Pojazdów. W czasie tego sprawdzenia okazało się, że ostatni stan licznika tego auta wynosił 178 tys. km., czyli o ponad 50 tys. km. więcej. Kierowca twierdził, że licznik z powodu usterki w czasie naprawy samochodu został wymieniony na inny. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 306 akk. prowadzone będzie w tej sprawie postępowanie. Policjanci będą wyjaśniać w jaki sposób doszło do zmiany wskazań licznika i kto ponosi za to odpowiedzialność.

Przypominamy, że za zmianę wskazań drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingerencję w prawidłowość jego pomiaru grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 


                                                                          

 
__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe