Amator cudzych przetworów !

  • 24.12.2019, 14:11 (aktualizacja 31.12.2019, 16:24)
Amator cudzych przetworów !
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi amatorowi cudzych przetworów, który by je zdobyć włamał się do piwnicy starszej pani. 35-latek został zatrzymany przez policjantów. Zarzuty mogą wydawać się śmieszne, lecz grożące sprawcy włamania konsekwencje są zupełnie poważne.

W przedświąteczną niedzielę wieczorem płoński dyżurny otrzymał zgłoszenie o włamaniu do piwnicy- ziemianki w jednej z miejscowości na terenie gm. Płońsk. Właścicielka, starsza pani po powrocie do domu zauważyła zerwaną kłódkę i brak dużej ilości słoików z przetworami. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce w pobliżu piwnicy znaleźli torbę z 10 domowymi wekami, kluczem francuskim, kombinerkami i dwoma młotkami. W czasie sprawdzenia piwnicy, na schodach mundurowi ujawnili jeszcze telefon komórkowy. Wkrótce okazało się, że amatorem cudzych przetworów jest 35-letni mieszkaniec gm. Płońsk. W czasie zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Kilka ze skradzionych weków zdążył już napocząć.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduję karę pozbawiania wolności od 1 do 10 lat.

Info. za podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe