Po chińsku, hiszpańsku i angielsku w SP3

  • 12.12.2019, 19:40
Po chińsku, hiszpańsku i angielsku w SP3 Fot. zbiory SP3 Płońsk
W ramach współpracy z Międzynarodową Organizacją Studencką AIESEC już po raz kolejny społeczność SP 3 w Płońsku miała okazję gościć studentów – obcokrajowców z Chin i Gwatemali: Ketian Rebeccę Wang i Philipa Bran. Wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Płońsk realizuje projekt trwający w obu szkołach od dnia 2 do 20 grudnia 2019 r. Jego celem jest m.in. poznanie kultury innych narodów, doskonalenie nauki języków obcych oraz uczenie tolerancji i otwartości na świat.

W ubiegłych latach w poprzednich edycjach programu w SP3 brali udział studenci m.in.  z Niemiec, Gruzji, Meksyku, Indii i Tunezji.

Rebecca i Philip w każdej klasie prowadzili zajęcia w języku angielskim, prezentując kulturę swoich krajów, atrakcje turystyczne, tradycje i zwyczaje. Mówili o swoim pochodzeniu i zainteresowaniach. Uczestniczyli w bieżącym życiu szkoły, w uroczystościach, zawodach sportowych. Uczniowie z wielkim entuzjazmem i zainteresowaniem przyjęli młodych studentów, chętnie rozmawiali z nimi, doskonaląc swoje umiejętności językowe. Wszyscy byli pod wrażeniem niezwykłej otwartości, niesamowitego poczucia humoru oraz spontaniczności Rebeccki i Philipa. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się dodatkowe pozalekcyjne zajęcia prowadzone w języku chińskim
i hiszpańskim. Niezapomnianym przeżyciem dla zagranicznych gości było spotkanie w Ratuszu z Burmistrzem Miasta Andrzejem Pietrasikiem i zastępcą Teresą Kozerą. Pan Burmistrz oprowadził studentów po płońskim Urzędzie i w języku angielskim opowiedział o historii Płońska. Na zakończenie wizyty otrzymali pamiątkowe upominki.

Atrakcją dla obcokrajowców była wspólna wycieczka do Płocka
z uczniami klas siódmych, podczas której zwiedzili miasto i obejrzeli w Teatrze Dramatycznym spektakl pt. „Opowieść wigilijna”.

Podsumowaniem pobytu był koncert w wykonaniu studentów zaprezentowany uczniom SP3 i zaproszonym gościom w Państwowej Szkole Muzycznej w Płońsku. Ogromne emocje i niezapomniane wrażenia wywołały mistrzowsko zagrane na fortepianie przez  Rebeccę utwory Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Domenico Scarlattiego.  Koncert zakończył Philip, który zagrał na gitarze i zaśpiewał piosenkę, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Goście wyrazili wdzięczność całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego
w Płońsku za wspaniałe przyjęcie i polską gościnność.

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie, pomoc i życzliwość należy skierować do rodzin, które przyjęły studentów w swoich domach, organizując im pobyt poza zajęciami w szkole.

Zarówno Rebecca jak i Philip zgodnie stwierdzili, że ich pierwszy pobyt w Polsce był bardzo udany i mają nadzieję, że jeszcze kiedyś do Płońska wrócą

 

KATARZYNA RÓLKA

 

.

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe