Finał Szlachetnej Paczki już za nami !

  • 10.12.2019, 14:33
Finał Szlachetnej Paczki już za nami ! Fot. zbiory Szlachetnej Paczki rejonu Płońsk
W miniony weekend odbyła się kolejna XIX już edycja Szlachetnej Paczki w Polsce. Po raz dziewiąty akcja miała miejsce w Płońsku. W tegorocznej edycji projektu wzięło udział 25 wolontariuszy, którzy od połowy października, pracowali z rodzinami i otaczali ich swoją troską. Bo jak wszyscy zgodnie twierdzą pomaganie to nie tylko dawanie.

Chcemy dać rodzinom narzędzia, aby były w stanie sami rozwiązywać swoje problemy i stawiać czoła codziennym trudnościom. Dla nas to również ogromna lekcja empatii.”  

Podczas finału Szlachetnej Paczki, który odbył się 7 i 8 grudnia w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku wolontariusze obdarowali 43 rodziny. Tym samym zapewniając im spokój i odrobinę radości w tym przedświątecznym okresie. Całą akcję udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu i współpracy bardzo wielu osób o wielkich sercach.

W tym roku po raz kolejny zespół Szlachetnej Paczki mógł liczyć na ogromne wsparcie Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku , OSP Strachowo, OSP Siedlin, OSP Dzierzążnia, Jednostki Strzeleckiej 1006, Moto Płońsk oraz grupy osadzonych z płońskiego Zakładu Karnego. Dodatkowo areszt służył  samochodem i kierowcą, a osadzeni własnoręcznie przygotowali obrazki z wikliny papierowej przedstawiające logo Szlachetnej Paczki, jako prezent dla darczyńców. Z ogromnym zaangażowaniem do akcji włączyła się także młodzież z płońskich szkół min. klasa wojskowa i policyjna z ZS 1, uczniowie z SP nr 2 i SP nr 3.  

Słodkości zostały zapewnione przez zakład cukierniczy Ka-Maj, a o gorący posiłek dla wszystkich gości zadbał bar Retro, Renata Machnacka oraz uczniowie klasy gastronomicznej z ZS1, którzy samodzielnie przygotowali i zaserwowali wszystkim zupę dyniową za co należą się ogromne podziękowania.

- „Szlachetna Paczka to wspaniała inicjatywa, która za każdym razem wzrusza i wyzwala ogromne emocje. W tym roku po raz pierwszy miałam okazję sprawdzić się w roli lidera, przyszło mi współpracować z fantastycznymi ludźmi, przy których powiedzenie „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” nabiera prawdziwego sensu. W tych ludziach biją szlachetne serca, a ich otwartość na drugiego człowieka pozwala wierzyć w lepszy świat - mówi liderka Szlachetnej Paczki rejonu Plońsk - Ewelina Królak.”

 

Info. za Szlachetna Paczka (rejon Płońsk)

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe