Mikołajkowo-sportowy zawrót głowy w SP3 !

  • 06.12.2019, 07:40 (aktualizacja 06.12.2019, 09:37)
Mikołajkowo-sportowy zawrót głowy w SP3 ! Fot. zbiory SP3 Płońsk
Powszechnie wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Tę zasadę należy zaszczepiać już od najmłodszych lat. Dlatego też, aby rozwijać świadomość jak ważny jest ruch, w czwartek, 5 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyły się „Międzyszkolne Mikołajkowe Zawody Sportowe” dla klas I-III.

Wszystkich przybyłych na turniej zawodników oraz ich opiekunów serdecznie powitała dyrektor szkoły - Teodozja Gorlewska, która zaprosiła dzieci do rywalizacji zgodnej z zasadami fair play. Sportową imprezę zaszczyciła swoją obecnością Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej  Urzędu Miasta Płońsk Krystyna Marszał- Jankowska. Po oficjalnym rozpoczęciu, które miało miejsce w nowo wyremontowanej małej sali gimnastycznej, zawodnicy mogli spróbować swoich sił w kilku konkurencjach.

W tych zawodach udział brali reprezentanci z pięciu szkół podstawowych z terenu miasta Płońsk: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II, Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Żywioły” oraz gospodarze- uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego.

Celem turnieju było sprawdzenie umiejętności rywalizacji fair play, podnoszenie sprawności fizycznej, wdrażanie do współzawodnictwa zespołowego, jak również integracja drużyn z różnych szkół miejskich. Wszystkie konkurencje tematycznie związane były z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Dlatego też dzieci mogły wykazać się w takich zadaniach jak: układanie choinki w postaci puzzli, zabawa w Mikołaja, lepienie łańcucha czy biegu z: lodem,  piłką fitness, zakładaniem czapek Mikołaja, czy świąteczne sprzątanie oraz dekorowanie choinki. Wszystkim uczestnikom, jak  również i obserwatorom, udzielił się duch rywalizacji i niezwykłe emocje. Ponadto zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia sprawił, że turniej przebiegał w miłej i życzliwej atmosferze.

Po długiej i wyrównanej rywalizacji święty Mikołaj orzekł, że najważniejsza jest dobra i zgodna zabawa w duchu fair play. Dlatego też wszystkie drużyny otrzymały puchar dla szkół, a każdy uczestnik zabrał ze sobą pamiątkowy medal oraz słodki upominek.

Ponadto podczas „Międzyszkolnych Mikołajkowych Zawodów Sportowych” odbył się kiermasz z ciastami, które przygotowali rodzice uczniów ze szkoły gospodarzy turnieju. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na zakup nowego sztandaru szkoły.

Wydarzenia dzisiejszego dnia i towarzyszące im emocje zapiszą kolejną kartę w historii szkoły, która niebawem będzie obchodziła swoje 75-lecie istnienia. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie dziękujemy za obecność, jak również gratulujemy ducha walki. Następny turniej już za rok.

 

KATARZYNA  RÓLKA

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe