Nietrzeźwi, weekendowi kierowcy !

  • 02.12.2019, 10:53
Nietrzeźwi, weekendowi kierowcy ! Fot. zdjęcie ilustracyjne
W nocy z piątku na sobotę, około godz. 1:10 dyżurny płońskiej komendy skierował patrol ruchu drogowego na ul. H. Sienkiewicza.

Od strony miejscowości Sochocin miał jechać osobowy opel z wybitą tylną szybą. Gdy tylko policjanci zauważyli pojazd, zatrzymali go do kontroli. Kierowcą tego auta okazał się być 24-letni płońszczanin. Mężczyzna od razu przyznał się mundurowym do tego, że nie posiada prawa jazdy. Policjanci poddali go badaniu na trzeźwość, z wynikiem blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, w czasie sprawdzenia 24-latka w policyjnych bazach danych okazało się, że ma on czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pijany kierowca odpowie teraz za 2 przestępstwa: jazdę w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu. Poza wysoką karą grzywny i dożywotnim zakazem kierowania pojazdami, grozi mu kara 5 lat więzienia.

W niedzielę po południu, 1 grudnia w Płońsku na ul. Młodzieżowej, uwagę policjantów płońskiej drogówki zwrócił styl jazdy kierowcy osobowego opla. Mężczyzna nerwowo wykonywał manewry na drodze i nie mógł zachować prostego toru jazdy. W czasie kontroli drogowej okazało się, że jest to 36-letni płońszczanin i jest pijany. Kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że pojazd, którym kierował mężczyzna nie posiada aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyźnie grozi teraz wysoka kara grzywny, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Info. za KPP Płońsk

 


                                                                          

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe