Płońscy strażacy otrzymali specjalistyczne ubrania i manekina.

  • 26.11.2019, 14:53 (aktualizacja 29.11.2019, 21:28)
Płońscy strażacy otrzymali specjalistyczne ubrania i manekina. Fot. zbiory KP PSP Płońsk
O dziesięć nowych kompletów ubrań specjalistycznych typu NOMEX wzbogaciła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Oficjalnego przekazania dokonała w dniu 26 listopada br. Elżbieta Wiśniewska, starosta płoński w siedzibie jednostki straży.

Łączny koszt zadania 34.200,00 zł. Zakupu dokonano z dofinansowania w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochron Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach programu „Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwanie ich skutków poprzez zakup sprzętu ratowniczego” w kwocie 30.000,00 zł. oraz środków Powiatu Płońskiego w kwocie 4.200,00 zł. Obecny stan wyposażenia Komendy w nowe ubrania specjalne wynosi łącznie 27 kpl.

Płońscy strażacy otrzymali również specjalistycznego manekina ewakuacyjnego z zestawem imitacji ran na potrzeby szkoleniowe dla funkcjonariuszy KP PSP Płońsk. Zakupu dokonał Powiat Płoński. Łączny koszt zakupu 10.000,00 zł.

Wszyscy zgodnie podkreślali, iż zakupione uposażenie ma na celu stworzenie właściwych warunków do profesjonalnego i bardziej skutecznego prowadzenia działań ratowniczych i przełoży się bezpośrednio na zwiększenie bezpieczeństwa strażaków.

 

Info za KP PSP Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe