Powiat Płoński właścicielem działki przy Rutkowskiego 16.

  • 21.11.2019, 15:06 (aktualizacja 29.11.2019, 14:21)
Powiat Płoński właścicielem działki przy Rutkowskiego 16. Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Darowizna stała się faktem potwierdzonym aktem notarialnym. Po kilku miesiącach starań i domykania formalności, 21 listopada br. w kancelarii notarialnej Zbigniewa Popłonkowskiego został podpisany akt notarialny, na mocy którego Powiat Płoński stał się właścicielem nieruchomości przy ulicy Rutkowskiego 16.

O przekazaniu budynku strażnicy powiatowi zdecydował Wojewoda Mazowiecki. W imieniu Skarbu Państwa nieruchomość przekazała powiatowi starosta Elżbieta Wiśniewska. Powiat Płoński reprezentowali wicestarosta Krzysztof Wrzesiński i członek zarządu Robert Adamski.

Działka, której właścicielem stał się powiat ma prawie 20 arów i jest zabudowana różnymi obiektami biurowymi oraz warsztatowo-garażowymi. Powierzchnia zabudowy wynosi ok. 1000 mkw.

- Bardzo się cieszę, że staliśmy się właścicielem tej nieruchomości. Interesowałam się nią jeszcze jako radna, widząc jej ogromny potencjał i wiedząc, że straży pożarnej w związku z oddaniem nowej siedziby będzie zbędna – mówi starosta Elżbieta Wiśniewska. - Wojewoda Mazowiecki przychylił się do naszej prośby o przekazaniu nieruchomości na cele szeroko rozumianej polityki społecznej, a wcześniej straż nie wnosiła sprzeciwu, za co bardzo dziękuję. Chcielibyśmy przerobić strażnicę na CAUS – Centrum Aktywności i Usług Społecznych, przenieść tam Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, wraz z orzecznictwem o niepełnosprawności, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, rzecznika praw konsumenta, zrobić kawiarnię prowadzoną przez spółdzielnię socjalną zatrudniającą niepełnosprawnych. Ta darowizna do swoisty prezent na przypadający dziś Dzień Pracownika Socjalnego.

 

Info. za Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe